Rehine krizi bitti! İşte son durum!

Ordudaki rehine krizi sona erdi. Soyguncular polislere teslim oldu.

Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde bir kuyumcuya giren kar maskeli 2 kişi, bir kişiyi yaralayıp 3 kişiyi rehin aldı. Kuyumcunun bulunduğu cadde araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Polis uzun süre soyguncuları ikna etmeye çalıştı. 09.30’da başlayan operasyon 18.30’da sona erdi. Zanlılar polise teslim oldu.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde girdikleri kuyumcu dükkanındakileri rehin alan 2 kişi, rehineleri bıraktıktan sonra teslim oldu. Ordu Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan ikna çalışma neticesinde şüpheliler, rehinelerden önce Durmuş Güngör’ü ardından da Beytullah Gül’ü serbest bıraktı. Zanlılar, daha sonra ellerindeki Dursun Güneş isimli son rehineyi de serbest bırakarak, güvenlik güçlerine teslim oldu.
Gözaltına alınan 2 şüpheli, Fatsa İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Olayın duyulmasının ardından bölgede geniş güvenlik önlemi alan polis, olayı gerçekleştiren kardeşleri ikna etmek için uzun süre çaba gösterdi. Çağrıları olumlu cevap vermeyen soyguncular, polisle konuşup bölgeyi terk etmelerini söylemesi için işyeri sahibi Uğur Gül’ü serbest bıraktı.

Ordu’nun Fatsa İlçesi’nde bir kuyumcuya giren kar maskeli 2 kişinin kardeş oldukları belirlendi. Ordu’nun Çatalpınar İlçesi’nde yaşayan 21 yaşındaki Ömer S. ile 17 yaşındaki G.S.’nin otomobile Fatsa İlçesi’ne geldikleri belirtildi. Kuyumcuya girip bir kişiye yaralayıp 3 kişiyi de rehin alan 2 kardeşi ikna etmeleri için Çatalpınar İlçesi’nden anneleri Şehri S., polis tarafından bölgeye getirildi. Cep telefonuyla çocuklarıyla görüştürülen anne Şehri S. de ikna etmeyi başaramadı. Gözyaşlarına boğulan anne sinir krizi geçirip baygınlık geçirdi. Anneye sağlık ekipleri müdahale etti. Babaları Mustafa S.’nin Adana’da inşaat işçisi olarak çalıştığı ifade edildi.