Ordu’da bin 268 ögretmen açigi var

ORDU - Ordu Milli Egitim Müdürü Yilmaz Uzun, il genelinde 268 sinif ögretmeni, bin brans ögretmeni açigi oldugunu kaydetti.

Milli Egitim Müdürü Yilmaz Uzun, Ordu’da en büyük sorunun hizmetli personelinde yasandigini dile getirdi. “Ögrenci var, ögretmen var ama hizmetli personeli yok.” diyen Uzun, 13 yildir Türkiye’de hiç bir okula hizmetli personel alinmadigini hatirlatti. Hizmetli personelinin en önemli ihtiyaçlari arasinda oldugunu anlatan Müdür Uzun, son iki yilda 540 hizmetlinin emekli oldugunu açikladi. 200 hizmetli personele ihtiyaç oldugunu belirten Yilmaz Uzun, il genelindeki ögretmen sayisinin 6 bin 773 olarak kaydetti. Su anda ögretmensizlik sebebi ile kapali okul bulunmadigini ifade eden Uzun, sinif ögretmenliginde 268, brans ögretmenliginde yaklasik bin ögretmen açiginin oldugunu söyledi. Buna karsin bos geçen dersin bulunmadigina isaret eden Uzun, atamalar konusunda kesinlikle kayirmacilik yapilmadiginin altini çizdi.

Yilmaz Uzun, il genel meclisinin, 2006 yili bütçesinden en fazla payi Milli Egitim Müdürlügü’ne aktardigini bildirdi. Uzun, “Meclis, yüzde 21,4’lük oranla egitime 5 trilyon 350 milyar ödenek ayirdi. Üyelerimizin duyarliligi için tesekkür ederim. 2006 yilini Ordu’da egitim adina seferberlik yili ilan edecegiz.” diye konustu.