‘Organize sanayi bölgesini yeniden canlandıracağız’

AK Parti Mardin Milletvekili Beşir Hamidi, organize sanayi bölgesini yeniden canlandırmak için ellerinden gelen desteği vereceklerini söyledi

1970 yılında kurulan OSB’de şu anda 60 fabrikanın mevcut olduğunu belirten Hamidi, bunlardan sadece 20’sinin faal durumda olduğunu bunun da geçmiş hükümetlerin yanlış politikalarından kaynaklandığını söyledi.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi’nin Ortadoğu’ya açılan bir ekonomik pencere olduğunu ifade eden Hamidi, “Hükümetimiz sanayiye önem vermektedir. Şu anda yatırımcıları bölgeye çekmek için ciddi atılımlar vardır. Biz yatırımcılara bedava arsa bile teklif ediyoruz. Gelsinler burada fabrika kursunlar. Şu anda alt yapısı hazır bir sanayi bölgemiz mevcuttur. Bir yandan Irak kapısı bir yandan da Suriye kapısı ile ihracat edebilme şansına sahibiz. Biz bu şansı neden değerlendirmiyoruz. Burada hazırlayacağımız raporu Sanayi ve Ticaret Bakanımıza sunacağız. Buraya gereken hassasiyetin gösterilmesini isteyeceğiz.” dedi.

Mardin Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Murat Ensari ise, sanayi bölgesinde ciddi anlamda yaşanan ekonomik sıkıntılar yüzünden fabrikaların kapandığını belirterek, ” Biz bu fabrikaları canlandırmak için hükümetin desteğini istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ensari, “60 fabrikanın tamamının çalışması durumunda burada en az 3 bin kişi istihdam edilecektir. Bu anlamda hükümetin sanayi alanında fabrikalarımıza yönelik ihracat kapılarını açması gerekir.” ifadesini kullandı.