Organlarını satlığa çıkardı

İstanbul'da dolandırıcıların tuzadığına düştükten sonra ev ve işyerini kaybederek iflas eden tekstilci Şahin Serçe, sesini duyurmak için geldiği Başkent'te organlarını satışa çıkardı.

İddiaya göre; ev ve işyerini dolandırıcılara kaptıran tekstilci borçlarını ödeyebilmek için organlarını satmaya karar verdi. Durumunu yetkili makamlara duyurmak için eşiyle Başkente gelen tekstilci boynuna astığı “Mağdurum bütün organlarım satılıktır.” döviziyle eylem yaptı. Şahin Serçe, İstanbul’da geçtiğimiz yıl içinde kendisine ortaklık teklifinde bulunan bazı tekstil şirketlerinin siparişlerini karşılamak için harekete geçer. Siparişleri kendi imkanlarıyla firmasına ait çeklerle karşılayan Serçe, sözde anlaştığı şirketlere malı gönderir. Ancak sözlerine güvenerek bu işi yapan Serçe’yi anlaştığı şirketler hayal kırıklığına uğratır. Kendilerini dolandıran şirketlerin peşine düşen Serçe, bir türlü anlaşma yaptığı şirketlerden çeklerini tahsil edemez. Serçe parasını tahsil edemeyince mal aldığı kişilere verdiği çekleri ödeyemez. Çekleri alan mal sahipleri Serçe’yi icraya verir. Ardından Serçe’nin başta ev ve işyeri olmak üzere tüm malı haczedilir.

İstanbul’da evini ve işyerini dolandırıcılara kaptıran Şahin Serçe, eşi Gül Serçe ile memleketi Isparta’dan Ankara’ya gelerek durumunu yetkililere duyurmak istedi. Bu amaçla Güvenpark’ta bir ağaca Türk bayrağı asan Serçe burada basın açıklaması yaptı. Elindeki herşeyin dolandırıcılar tarafından alındığını söyleyen Serçe, borçlarını ödeyebilmek için organlarını satacağını söyledi. Boynuna astığı “Mağdurum bütün organlarım satılıktır” yazısıyla eylem yapan Serçe, “Beni dolandırdılar. Evimi barkımı elimden aldılar. Borçlarımın altından kalkamıyorum. Bütün organlarımı satarak borçlarımı ödeyeceğim.” dedi.

Sigortadan emekli olduğunu ve 6 aydır emekli maaşını alamadığını belirten Serçe, “Dolandırıldıktan sonra bir çıkış yolu umuduyla, eşimin üzerine bir işyeri açtım. Ama o iş yerine de haciz geldi. Benim 200 bin dolarlık malvarlığım İstanbul’da bulunan bazı tekstilciler tarafından dolandırıldı. 130 bin YTL’ye evimi satttım. Şuan emanet bir evde kalıyorum.” ifadelerini kullandı.

Bankadan 70 bin YTL’lik kredi alıp borçlarını biraz olsun kapatmaya çalıştığını söyleyen Serçe, “Bankadan aldığım kredi borcu şuan 150 bin YTL oldu. Bu borcu ödeyecek durumum yok. Bunun için bütün organlarımı satlığa çıkardım.” söyledi.

Eşine destek olmak için beraber Ankara’ya gelen Gül Serçe ise gözyaşları içerisinde ellerinde birşey kalmadığını, çoluk çocuğuyla ortada kaldıklarını ifade etti.

Eylemi gören çevredeki vatandaşlar, ”Seni bu hale düşürenler utansın başını dik tut” diyerek Serçe’ye destek çıktı. Bu arada Başbakanlığa yakın bir noktada eylem yapan Serçe’yi polisler uyardı.