Orgeneral; ‘Kars bizim için özel bir yerdir’

2006 Sarıkamış Kış Tatbikatı için Kars'a gelen Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri, Vali Mehmet Ufuk Erden'i makamında ziyaret etti.

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Fevzi Türkeri, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Orhan Yöney, EDOK Komutanı Orgeneral İsmail Koçman, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Hayri Kıvrıkoğlu ile 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ecan Okan, Vali Mehmet Ufuk Erden’i makamında ziyaret etti.

Vali Erden’e şilt veren Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Kars’ın kendileri için özel bir yer olduğunu belirterek, “Ben gençliğimden beri Kars’a gider gelirim. Kars bizim serhat şehrimizdir, ne zaman gelsem duygulanırım. Sayın valimiz de Kars’a yeni vali olarak geldi. Kendisiyle tanışma fırsatı buldum. Bundan son derece mutluyum. İnanıyorum ki, Kars’a çok büyük katkıları olacaktır. Şahsım adına kendisine Kars’a hizmetleri için şimdiden teşekkür ediyorum. Tüm Kars halkına da selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum. Kars bizim için özel bir yerdir. Kars ve Sarıkamış’ı beraber mütâlaa etmek lazım. Burası Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihinin dönüm noktasıdır. Onun için Kars, Sarıkamış hep bu cumhuriyetimizin temel harcını koyan illerdir. Onun için burada bulunduğum için son derece mutluyum.” diye konuştu.

Tatbikat için gelen komutanların yarın Kars’tan ayrılacağı belirtildi.