Ortada vahim bir olay var

Türkiye’nin neyin ne oldugunu gördügünü ifade eden Önel, “Vicdan sahibi bir vatandasin ihbariyla yola çiktik. Uzun çabalar sonucu çocuklara uygulanan ve tüylerimizi ürperten vahseti belgeledik. Olayin nasil ortaya çiktigi, görüntülerin nasil çekildigi hiç önemli degil. Ortada çok vahim bir olay var. Saglik Bakani Recep Akdag Malatya’ya gitti, Basbakan açiklama yapti. Bugün bütün Türkiye bu akil almaz olayi konusuyor.” dedi.

Daha önce de çok sayida haber yaptigini ve bunun yanki uyandiran ilk haberi olmadigini vurgulayan yapimci Önel, ancak Malatya’daki olayda eline geçen her görüntüde aklina kendi çocuklarinin geldigini anlatti.

2 gün Malatya’da kaldiktan sonra Istanbul’a dönen Mehmet Ali Önel, 3 çocuk babasi oldugunu ve herkesi derinden etkileyen haberi baba olmanin duyarliligiyla yaptigini aktardi. Malatya’da kensini gören vatandaslarin, “Eli öpülesi adamsin” diyerek sarildigini kaydeden Önel, “Insanlar duygu yogunlugu yasiyor. Ben gazeteciyim ve görevimi yaptim. 15 yildir da yapiyorum, bundan sonra da yapacagim.” seklinde konustu.

Görüntüleri çeken çalisma arkadasinin da olaydan etkilendigini belirten Önel, “Gazetecinin amiri halktir.” diyerek gazeteciligi hakkiyla yapmaya ve gizli kamera tartismalarina girmeden görevlerine devam edeceklerini sözlerine ekledi.