Osman Pamukoğlu: Biz halkın talebiyiz!

Osman Pamukoğlu, "Halk talep etti ve biz kurulduk. O nedenle sahada ve siyasi mücadeledeyiz'' dedi.

Pamukoğlu, partisinin il başkanlığı binasının açılışı için geldiği Çanakkale’de, Cumhuriyet Meydanı’nda partililerce karşılandı.

Çanakkale’ye ilk kez geldiğini belirten Pamukoğlu, ”Genel seçime hazırlanıyoruz. Parti şu an genel seçimlere girecek bütün yasal çizgileri aştı, 67 il ile 500’e yakın ilçede örgütlenmelerini tamamladı” dedi.

Pamukoğlu, Türkiye’de 62 parti bulunduğunu ve adeta ”partiler çöplüğü haline” geldiğini savunarak, şöyle konuştu:

”O partiler bir şey olsaydı, biz Hak ve Eşitlik Partisi olarak çıkmazdık. Biz halkın ihtiyacından doğduk. Halk talep etti ve biz kurulduk. O nedenle sahada ve siyasi mücadeledeyiz. Artık bu düzende siyaset yapan partiler ve onların ucube söylemleri ile ideolojilerinden halk yaka silkiyor, bıktı. Yenilik ve farklılık istiyor halk. Artık bu siyaset cambazlarıyla bu yolu yürüyemeyeceğini fark etti.”

”Partinin temel farkı, adında olduğu gibi bu memlekette en çok çiğnenen ve yenilen şeyin adı haktır ve bu ülkede hiç bir zaman kimse eşit olmadı” diyen Pamukoğlu, konuşmasını şöyle tamamladı:

”Halkçıyız, önce ekmek sonra huzur. Milliyetçiyiz, bütün milletleri severiz. En çok da kendi milletimizi severiz. Sosyal adaletçiyiz. İsfendiyar Dağı’ndaki çobanla, Çankaya’da oturan zat aynı haklara sahip olacak, özetimiz budur.”

Konuşmanın ardından Pamukoğlu, Demircioğlu Caddesi’ndeki il binasını hizmete soktu.