Osmangazi Belediye Başkanı Dündar muhtarları dinledi

Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye Muhtarlar Derneği Bursa Şubesi'ni ziyaret ederek, ilçede faaliyet gösteren muhtarlarla bir araya geldi.

Bursa merkez Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Türkiye Muhtarlar Derneği Bursa Şubesi’ni ziyaret ederek, ilçede faaliyet gösteren muhtarlarla bir araya geldi.

    Osmangazi’ye hizmet için birlikte çalıştığı muhtarların istek ve önerilerini dikkatle dinleyen Başkan Dündar, gelen talepleri de tek tek not aldı. Vatandaşın ihtiyaçlarını en iyi bilen kişilerin muhtarlar olduğunu dile getiren Dündar, “Osmangazi’de görev yapan muhtarlarımızla birlikte, köy ve mahallelerimizde güzel işlere imza attık. Belki bir takım eksiklerimiz olmuş olabilir ancak, bu gibi birlikteliklerimizde, bu eksikliklerimizi giderme fırsatı buluyoruz.” dedi.

    İlçeyi sokak sokak dolaşarak vatandaşın sorunlarını birebir dinlediklerini ifade eden Dündar, şunları kaydetti: “Osmangazi’de adım atmadık mahalle ve sokak bırakmadık. Bu çalışmalarımızda, muhtarlarımızla birlikte hareket edip, mahallenin ihtiyaçları doğrultusunda projeler geliştirdik. Sağlıktan, spora, eğitimden, park ve mahalle meydanlarına kadar bir çok çalışma gerçekleştirdik.”

    Osmangazi’de en önemli çalışmalarından birinin kentsel dönüşüm olduğunu, bu konuda büyük bir aşama kat ettiklerini söyleyen Dündar, şu bilgileri verdi: “Osmangazi’nin iki bölgesi için hazırladığımız projemizden, Soğanlı Kentsel Dönüşüm projemiz, Bakanlar Kurulu tarafından onaylanırken, Demirkapı ile ilgili hazırladığımız projemiz de, onay için Bakanlar Kurulunda bekliyor. Kentsel Dönüşüm çalışmaları ile birlikte yepyeni bir Osmangazi, dolayısıyla, yepyeni bir Bursa ortaya çıkacak. Hedefimiz, insanımızı yerinden yurdundan etmeden bir kentsel dönüşüm gerçekleştirmek.”

    Muhtarlar Derneği Bursa Şube Başkanı Ferruh Sevimligil ise Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın ziyaretinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Başkan Dündar’a, kendilerine verdiği destek için teşekkür eden Sevimligil, “Başkanımız, mahallelerimizin sorunlarına karşı son derece duyarlı. Bizlerin taleplerini her zaman dikkate alıp, gerekli desteği vermiştir. Tabi ki bazı aksamalarda olabilir ancak, bu gün burada bizlerle birlikte olup, bizlerin sorunlarını dinliyor olması, bizlere verdiği önemin bir göstergesidir.” diye konuştu.+