Osmangazi Belediyesi görme engelli takımı şampiyon oldu

Osmangazi Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (BUGES), Türkiye Futsal B-2 / B-3 Görme Engelliler 1. Ligi'nde üçüncü kez şampiyon oldu.

Osmangazi Belediyesi Görme Engelliler Spor Kulübü (BUGES), Türkiye Futsal B-2 / B-3 Görme Engelliler 1. Ligi’nde üçüncü kez şampiyon oldu.

Sezon başından itibaren Türkiye Görme Engelliler Futsal Ligi’nde fırtına gibi esen ve maçlarını farklı sonuçlarla kazanıp yoluna devam eden BUGES, bu galibiyetiyle, en yakın rakibine 10 puan fark atarak şampiyonluğunu ilan etti. Son iki sezonu namağlup şampiyonluklarla kapatarak yenilmezlik armasına bir yenisini daha ekleyen BUGES, ligin bitimine 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmişti.

Ligin son maçında Ankara Yenimahalle Belediyesi’ni Osmangazi Belediyesi Dikkaldırım Spor Salonu’nda ağırlayan BUGES rakibine şans tanımayarak son maçını da 11- 7 kazanıp ligi namağlup şampiyon kapattı. Maçın ardından kupayı Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil Döner’in elinden alan oyuncular şampiyonluğu aileleri ve taraftarlarıyla kutlayarak büyük mutluluk yaşadı.

Kupa Töreni’nde konuşan Osmangazi Belediyesi Başkan Yardımcısı Halil Döner, “Bugün her iki takımı, canı gönülden kutluyorum, centilmence geçen maçın sonunda kazanan Osmangazi Belediyesi oldu diğer takıma da bundan sonraki maçlarında başarılar dilerim.” dedi.

HEDEF 5 YIL NAMAĞLUP ŞAMPİYONLUK

BUGES Kaptanı Ali Genç ise yaptığı açıklamada, “İlk sene şampiyon oluktan sonra kendimize bir hedef koyduk, bu hedefimiz 3 yıl üst üste Osmangazi Belediyesi’yle şampiyonluk yaşamaktı, bu hedefimizi Başkanımız Mustafa Dündar’ın katkılarıyla gerçekleştirdik, şimdiki hedefimiz bu şampiyonluk serisini 5 yıla çıkarmak.” dedi.

Osmangazi Belediyesi Görme Engelliler teknik direktörü Coşkun Koyun ise yaptığı açıklamada, “3 sene oldu ve namağlup şampiyonluklarımız devam ediyor 14 haftalık başarılı bir sezon geçirdik ve bu başarımız Başkanımız Mustafa Dündar’ın katkılarıyla gerçekleşti çok teşekkür ediyoruz. Arkadaşların 5 yıl şampiyonluk hedefini gerçekleştirmek için elimizden geleni yapacağız.” diye konuştu.