Osmaniye’de 23 Nisan coşku ile kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 91. yıldönümü bütün yurtta olduğu gibi Osmaniye'de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 91. yıldönümü bütün yurtta olduğu gibi Osmaniye’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah’ın, Atatürk anıtına çelenk sunumu ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti. Vali Cerrah’ın, şeref defterini imzalamasının ardından 23 Nisan kutlamaları 7 Ocak Şehir Stadyumu’nda devam etti. Burada saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan kutlama etkinlikleri, Milli Eğitim Müdürü Ali Said Çalışkan’ın açılış konuşmasıyla devam etti.
Çalışkan, yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Ülkenin kalbini görmek istiyorsak, o ülkenin çocuklarının mutluluğuna bakmalıyız. Bu anlamlı günde bizlere düşen görev hem atamızın emanetlerinin sahibi olduğumuzu göstermek, hem de atamızın aziz hatırasını en yoğun ve en güzel biçimde yâd etmek olmalıdır. Toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin istikrarının ve korunmasının sağlanması, ancak ve ancak tam ve kesin manasıyla milli egemenliğin kurulmuş bulunmasına bağlıdır.”
7 Ocak Şehir Stadyumu’ndaki programın devamında, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı, şiirler okundu. Halk oyunları gösterilerinin de sunulduğu kutlama etkinliklerinde ayrıca, spor branşlarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Osmaniye Valisi Celalettin Cerrah tarafından verildi.
Gösteri gruplarının gösterilerini sunumları ve final tablosunun ardından, 7 Ocak Şehir Stadyumu’ndaki program sona erdi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları, Cebelibereket Kültür Merkezi’ndeki Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Çocuk Korosu’nun müzik sunumu ile sona erdi.