Osmaniye’de düzenlenen törenle Atatürk anıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yılında Osmaniye'de de düzenlenen törenlerde saygıyla anıldı.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 75. yılında Osmaniye’de de düzenlenen törenlerde saygıyla anıldı.

Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki ilk törende, Osmaniye Valisi Mehmet Oduncu, Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya, Belediye Başkanı Kadir Kara, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenk sunumunun ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde iki dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Mehmet Oduncu, şeref defterini imzaladı ve törenin devamı için Cebelibereket Kültür Merkezi’ne geçildi. Buradaki anma programında, 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi Okulu Müdürü Kamber Avcı tarafından Atatürk’ün kişiliği anlatıldı. İl Milli Eğitim Müdürü Kadir Kılıç, yaptığı konuşmada, Atatürk’ün bir ulusun kötü talihini yenmesini sağladığını ve dünyada eşi görülmemiş izler bırakarak ebediyete intikal ettiğini söyledi.
Toplumların, tarihlerine yön veren ve geleceklerini aydınlatan liderlerini unutmadığını ifade eden Kılıç, “Atatürk de Türk tarihine yön vermiş, ülkemizin geleceğine ışık tutmuş, bu sayede unutulmaz liderimiz olmuştur.” dedi.

Program, 80.Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerince hazırlanan Atatürk’ün sevdiği türküler eşliğinde Atatürk oratoryosunun sunulmasıyla sona erdi.