ÖSS adayları mezarlık ve türbe ziyaretlerine başladı

Öğrenci Seçme Sınavı'na (ÖSS) girecek olan üniversite adayları, sınav stresini mezarlıklarda dua okuyarak atıyor.

Sınav stresinden uzaklaşarak manevi rahatlığa ulaşmak isteyen öğrenciler, mezarlıklara giderek dua okuyup, sınavlarının rahat geçmesi temennisinde bulunuyor.

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler, artık ders stresinden uzaklaşarak, mezarlıkları ziyaret edip, sınavlarının rahat geçmesi için bazı öğrenciler dua, bazıları da yanlarında getirdikleri Kur’an-ı Kerimleri okuyor. Uzun süredir sınav hazırlığı yaptıklarını ve artık sınav saatini beklemeye başladıklarını açıklayan Yaşar Ersoy (18), “Terzibaba Mezarlığı’na gelerek hem sınavımızın başarılı geçmesi hem de manevi rahatlığa kavuşmamız için dua ediyoruz.” açıklamasında bulundu. Hasan Seven (18) ise, “Sınavımızın başarılı geçmesi için Terzibaba Hazretleri’ni vesile kılarak dua ettik.” şeklinde konuştu.

2 yıldır üniversite sınavına girdiğini ve bu yıl ki sınavın başarılı geçmesi için mezarlığa gelerek dua ettiğini ifade eden İhsan Aygül (20) de, “Artık üniversite sınavına hazırız. Son kez mezarlıkları ziyaret ederek sınavımızın rahat geçmesi ve Allah’ın sınavda bizlere yardımcı olması için dua ediyoruz.” diye konuştu.