ÖSS’ye gireceklere 1 hafta izin

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, lise son sınıf öğrencilerinin ÖSS’ye daha rahat girmelerini sağlamak amacıyla 12-19 Haziran tarihleri arasında izinli sayıldıklarını bildirdi.

Sınav haftasına girildiğini kaydeden Çelik, öğrencilerin psikolojik olarak rahatlamaları ve yıl boyu yoğun bir çalışma temposu gösteren öğrencilerin sınav streslerinin azaltılması amacıyla 12-19 Haziran tarihleri arasına lise son sınıf öğrencilerinin izinli sayılmasının uygun görüldüğünü bildirdi.

Çelik şu görüşleri dile getirdi: ”Öğretim programlarının ve yıl içinde yapılan yazılı, sözlü ve benzeri değerlendirmelerin tamamlanmış olması da dikkate alınarak, 2005-2006 öğretim yılı ortoöğretim kurumları son sınıf öğrencilerinin bu yıla mahsus olmak üzere 12-19 Haziran 2006 tarihleri arasında izinli sayılmaları, devamsızlıklarının 9 Haziran 2006 tarihi itibariyle değerlendirilmesi uygun görülmüştür.

Ancak, 3308 Sayılı Kanun hükümlerine göre işletmelerde beden eğitimi gören öğrencilerin ders yılının son haftasında yapılması gereken yıl sonu beceri sınavları, çalışma takviminde belirtilen tarihlerde yapılacaktır”