Otel lobisinde kanlı hesaplaşma

Kırklareli’de Fedai Erdinç (40) tarafından bir süre önce tabancayla yaralanan Tekin Yıldız (42), kaldığı otele gelen kendisini vuran kişi ve bir arkadaşıyla tartıştı.

Tarafların, çevrede ‘mafya’ diye geçindikleri ve hiçbir işle uğraşmadıkları belirtildi.

Kırklareli’de bir süre önce Fedai Erdinç, aralarında husumet bulunan Tekin Yıldız’ı tabancayla topuğundan vurdu. Kırklareli Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen olayla ilgili davanın dünkü duruşmasına, mağdur Tekin Yıldız katılmadı. Bunun üzerine saat 20.00 sıralarında Erdinç yanına arkadaşı Bünyamin Aydın’ı da alarak daha önce topuğundan vurduğu Yıldız’ın kaldığı otele gitti. Otelin lobisinde konuşan ikili arasında yine tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesi üzerine taraflar üzerlerindeki silahları çekerek birbirlerine kurşun yağdırdı. Tekin Yıldız vücuduna isabet eden kurşunlarla olay yerinde yaşamını yitirirken, yaralanan Fedai Erdinç ve arkadaşı Bünyamin Aydın Kırklareli Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olaydan sonra otomobille kaçtıkları ve Tekin Yıldız’ın arkadaşları olduğu belirtilen 3 kişinin ise aranmasına başlandı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.