Oto hırsızı gaspçı çıktı

Sakarya'da, polis tarafından yakalanacağını anlayan oto hırsızı, bir taksiyi bıçak zoruyla gasp etti.

Edinilen bilgiye göre, Gebze ilçesinde özel bir firmaya ait TIR’ı dorsesi ile birlikte çaldığı ileri sürülen A.G. isimli şahıs TIR’ı Sakarya’ya getirdi.

Dörtyol Sanayi Sitesinde bir kaportacı dükkanında TIR’ı parçalatmak için bırakan A.G. daha sonra işyerinden ayrıldı. İşyeri sahibinin polise bilgi vermesi üzerine Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri işyerine gelerek inceleme yaptı. TIR’ın çalıntı olduğunu belirleyen polis, işyeri çevresinde zanlının tekrar gelme ihtimaline karşı pusu kurdu. Tekrar işyerine gelen zanlı A.G., polisleri görünce bir anda kaçmaya başladı.

Yakalanacağını anlayan zanlı İlyas Arabacıgil’e (58) ait 54 T plakalı ticari taksiyi bıçak zoruyla gasp etti. Taksiyi alarak hızla sanayiden çıkmaya çalışan zanlı, D-100 Karayolu girişinde polis ekiplerince kıstırılarak yakalandı. Yakalanan zanlı kelepçelenerek polis otosuna bindirildi.

Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen zanlı, aracı borcuna karşılık aldığını ileri sürdü. Zanlının yapılan sorgulamasında emniyeti suiistimal yoluyla hırsızlıktan kaydının bulunduğu belirtildi.

Diğer taraftan gasp edilen taksi sürücüsü ise yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamadı. Çalıntı TIR ise polis tarafından emniyet garajına çektirildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.