Oto hırsızlarına polis operasyonu

İstanbul'da oto hırsızlarına yönelik 300 polisin katıldığı operasyonda, İkitelli'deki birçok tamirhane ve yedek parça dükkanı denetlendi.

İstanbul’da oto hırsızlarına yönelik 300 polisin katıldığı operasyonda, İkitelli’deki birçok tamirhane ve yedek parça dükkanı denetlendi. Baskınlarda çok sayıda çalıntı oto ile çalıntı ve hacizli otomobillere ait parçalar ele geçirildi. Polis çalıntı araçlar ve parçalanmış otomobillerle ilgili 9 kişiyi gözaltına aldı.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerinin İkitelli’deki sanayi sitelerine yönelik operasyonunda birçok iş yerinde çalıntı otomobillerle ilgili çalışma yapıldı. 300 polisin katıldığı operasyonlarda çok sayıda çalıntı otomobil ile çalıntı ve hacizli oto parçası ele geçirilirken yapılan denetimlerde 6 kişi gözaltına alındı. Polis bu denetimler sırasında elde edilen bilgilerle sürdürülen operasyonda ise 3 otomobil hırsızı ile başka çalıntı araçlar ele geçirildi.

Oto Hırsızlık Büro Amirliği’nin 15 Kasım’da yapılan baskında çalıntı kamyonetleri parçalayarak satan Zeki I.(34) ile Fevzi Ç. (30) gözaltına alındı. Benzer suçlardan çok sayıda suç kaydı bulunan Zeki I. ile Fevzi Ç. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Esenyurt ilçesinde 17 Kasım’da gerçekleştirilen bir başka operasyonda gözaltına alınan Özcan D. (30) ile birlikte 3 çalıntı otomobil ve araç çalmakta kullanılan çeşitli aparatlar ele geçirildi. Araçlarla ilgili incelemede 3 aracın da motor ve şase numaralarının değiştirildiği tespit edildi. Otomobil hırsızlığı ve sahtecilik suçlarından işlem yapılan Özcan D., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Oto hırsızlarına yönelik çalışmaların aralıksız süreceği belirtildi.