Oto hırsızlığı operasyonu çete çökertti

İstanbul'da oto hırsızlarına yönelik gerçekleştirilen operasyonda, aralarında 2 terör örgütü üyesinin de bulunduğu 4 kişilik çete çökertildi.

İzmir, Trabzon, Söke ve Çankırı illerinin de aralarında bulunduğu 9 il ve ilçe emniyet müdürlükleri tarafından haklarında arama kararı çakırtılan zanlılar Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.

Tuzla’da durumundan şüphelendikleri 10 TR 407 plakalı araçla ilgili sorgulama yapan polis ekipleri plakanın sahte olduğunu belirledi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekiplerince gerçekleştirilen operasyonda araç içerisindeki Mehmet Emin M. (21), Murat A. (24), Ahmet I. (28) ve Nevzat T. (27) gözaltına alındı.

Zanlılarla ilgili incelemede Mehmet Emin M.’nin (21) İzmir Emniyet Müdürlüğü tarafından ‘cinayet suçundan’, Murat A.’nın (24) ise Adana’da küçük yaşta bir kız çocuğunun ırzına geçmek suçun arandığını tespit etti. Soruşturmada ayrıca Ahmet I. (28) ve Nevzat T.’nin (27) PKK terör örgütü üyesi oldukları belirlendi. Birçok ilde oto ve kasa hırsızlığı olayına karışan Mehmet Emin M.’nin emniyette toplam 42 kaydının bulunduğu öğrenildi.

İl il dolaşıp suç işledikleri belirlenen zanlılar, işlemlerinin tamamlanmasının ardından Kadıköy Adliyesi’ne sevk edildi.