Otobüse bırakılan şüpheli paket emniyeti alarma geçti

Gazi Mahallesi'nden Şişli'ye giden belediye otobüsüne bırakılan şüpheli paket bomba ihtimaline karşılık İstanbul polisini alarma geçirdi.

Otobüs etrafında geniş güvenlik önlemi alınırken bomba imha ekipleri otobüste bomba ihtimaline karşılık cep telefonu frekanslarını engelleyen cihazı otobüsün yanına yerleştirdikten sonra pakete müdahale etti. Yapılan incelemede paketten kartvizitler çıktı.
Önceki gün Beyoğlu ve Şişli Adliyesi hakim ve savcılarını taşıyan İETT’ye ait belediye otobüsünde cep telefonu düzenekli bir bombanın bulunmasının ardından bugün de bir belediye otobüsünden şüpheli paket ihbarı polisi ekiplerini alarma geçirdi. Gazi Mahallesi’nden Şişli’ye doğru hareket eden belediye otobüsü, paketi fark eden yolcuların ikazı üzerine Okmeydanı durağında durdu. Oturakların altında siyah poşet içerisinde bir kutu gören otobüs şoförü Genç Ağa Çakır, hemen yolcuları boşaltarak polise haber verdi. Olay yerine gelen emniyet güçleri otobüsün Gazi Mahallesi’nden gelmesini ve bugün Gazi Cemevi’nde Ordu’dan gelen canlı bombanın cenaze töreninin yapılmasını da gözönünde bulundurarak otobüs etrafından geniş güvenlik önlemi aldı.

Olay yerine gelen bomba imha ekipleri öncelikle şüpheli paketin uzaktan kumandalı veya cep telefonu düzenekli bomba ihtimaline karşılık otobüsün yanına valiz şeklindeki cep telefonu sinyallerini engelleyen bir cihaz yerleştirdi. Özel kıyafetlerini giyen bayan bomba uzmanı otobüse girerek inceleme yaptı. Gergin bekleyişin ardından bomba uzmanı elinde paketle dışarı çıktı. Yapılan incelemede paket içerisinde herhangi bir patlayıcı madde izine rastlanmazken çevrede bulunan vatandaşlar ve emniyet güçleri rahat bir nefes aldı.

İçinden kartvizit çıkan paket polis otosuna alınırken otobüs seferine devam etti.