Otobüse son anda yetişmişlerdi…

Kilis'te 2 kişinin biletini iptal etmesi sonucu son onda otobüste yer bulabilen Kazezoğlu ailesinden 2 kişi trafik kazasında hayatını kaybetti.

Emekli Albay Nejdet Kazezoğlu, eşi ve kızını kaybetmesi nedeniyle rahatsızlandığı için cenaze törenine katılamazken anne-kızın otobüse son anda yer bulabildikleri bildirildi.

Sabaha karşı Ankara’da Kilis-İstanbul seferini yapan 06 IP 541 plakalı yolcu otobüsü, Mustafa Kemal Mahallesi Anadolu Bulvarı üzerinde buzlanma nedeniyle kontrolden çıkarak orta refüjde bulunan aydınlatma direğine çarptı. Çarpma sonucu Yücel Kazezoğlu (67) ve kızı Turuncan Kazezoğlu (33), olay yerinde ölürken 28 kişi yaralandı.

Trafik kazasında ölen Yücel Kazezoğlu ve kızı Turuncan Kazezoğlu’nun cenazesi sabah saatlerinde Kilis’e getirildi. Anne-Kızın Kurban Bayramı nedeniyle Kilis’teki yakınlarının yanlarına geldiği ve bayram tatilini burada geçirdikten sonra İstanbul’a gitmek için bilet almak istedikleri ve otobüste yer olmadığı için başka bir güne yer verildiği ancak otobüs kalkmadan çok kısa bir süre önce 2 kişinin biletlerini başka bir güne ertelemesi üzerine anne-kız otobüse son anda bindikleri belirtildi.

Bir dönemde MHP Kilis Belediye Başkan adayı olan emekli Albay Nejdet Kazezoğlu’nun eşi ve kızını kaybetmenin acısıyla rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldığı için cenazeye törenine katılamadığı öğrenildi.

Tekye Camii’nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından omuzlara alınan anne-kızın tabutları daha sonra Kilis Asri Mezarlıktaki aile kabristanında toprağa verildi.