Otomobil alev alev yandı

Haliç köprüsü üzerinde seyir halindeki bir otomobil itfaiyenin bütün müdahalesine rağmen alev alev alev yandı.

Alınan bilgiye göre, Cem Erdoğrul, kardeşine ait 34 UA 8313 plakalı Opel Corsa marka otomobillle evine giderken, saat 20.00 sıralarında Haliç köprüsü Mecidiyeköy çıkışında aracın motorundan duman çıkmaya başladı. Erdoğrul, otomobili hemen kenara çekerek itfaiyeye haber vererek beklemeye başladı. Motoru yanmaya başlayan otomobil benzin teposunun da tutuşması ile tamamen alevler içinde kaldı. Yolların akşam trafiği nedeni ile tamamen dolu olması nedeniyle, köprünün her iki tarafından ilerlenemebilmesi için Fatih ve Şişli itfaiyelerinden araç çıkarıldı. Alev alev yana otomobil kısa süre sonra olay yerine gelen itfaiyenin müdahalesine rağmen hurdaya döndü.

Olayın ardından tamamen yanan otomobili seyreden Cem Erdoğrul, seyir halinde iken otomobilin ön tarafından dumanlar çıkmaya başladığını söyledi. Otomobili hemen kenara çektiğini kaydeden Erdoğrul, “İçinden çantalarımı alarak dışarı çıktım ve itfaiyeyi aradım.” dedi.

Yangın nedeni ile kilitilenen Haliç trafği ise aracın tamamen söndürülmesinin ardından normale döndü. Ayrıca oluşabilecek aksaklıklara karşı Haliç Köprüsü üzerine bir tane de ambulans geldi.