Otomobiliyle denize uçtu

Avcılar'da, alkol alarak sahilde hız yaptığı ileri sürülen bir kişi, otomobiliyle danize uçtu.

Dalgakıranlara çarparak denize gömülen otomobilden çıkamayan şahıs, hayatını kaybetti. İtfaiye, otomobili ve sürücüsünü denizden çıkarmak için saatlerce uğraştı.
Olay saat 04:00 sıralarında Avcılar Denİzköşkler Mahallesi Denİz Otobüsleri İskelesi yakınında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sahilde bulunan bir otoparkta kullandığı 34 ELF 69 plakalı otomobiliyle zik-zaklar çizerek hız yapan Serkan Karakaya (29), kontorolünü kaybederek denize uçtu. Sulara gömülen otomobilin içinden çıkamayan Karakaya, boğularak hayatını kaybetti.
Olayı gören çevredeki vatandaşlardan bazıları denize atlayarak Karakaya’yı kurtaramaya çalıştı fakat başarılı olamadı. Daha sonra olay yerine itfaiye çağırıldı. İtfaiye ekipleri denizden otomobili çıkarmak için saatlerce uğraştı. İki itfaiye aracına bağlanan halatlar da otomobili çıkarmaya yetmeyince vince başvuruludu. Vatandaşlar ve itfaiye erlerinin yardımıyla önce otomobil sudan çıkarılarak kıyıya alındı, ardından otomobilin sürücüsü çıkarıldı. Karakaya’nın cesedi, Avcılar Devlet Hastanesi morguna götürüldü.
Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.