Oturma eylemi yapan BDP’lilere Türk Bayraklı tepki

Mersin'de YSK ve Diyarbakır Bismil'de yaşanan olayları protesto eden BDP'lilere bir vatandaş Türk Bayrağı açarak protesto etti.

Mersin’de YSK ve Diyarbakır Bismil’de yaşanan olayları protesto eden BDP’lilere bir vatandaş Türk Bayrağı açarak protesto etti. Vatandaşa saldırmak isteyen BDP’lileri partililer ve sivil polis ekipleri güçlükle yatıştırdı.
Mersin’de BDP’liler YSK’nın kararını ve Bismil’de yaşanan olayları protesto etmek için il binası önünde toplandı. Bağımsız adaylığı henüz kabul edilmeyen Ertuğrul Kürkçü ve İl Başkanı Cihan Yılmaz’ın önde bulunduğu kalabalık terör örgütü lehine sloganlar atarak Atatürk Caddesi’ne geldi. Burada İl Başkanı Cihan Yılmaz ve Ertuğrul Kürkçü’nün yaptığı basın açıklamasının ardından kalabalık oturma eylemi başlattı. Bu sırada kendisine eski boksör olarak tanıtan Salih Ömürtaş isimli vatandaş elindeki dev Türk Bayrağı ile ara sokaktan kalabalığın yanına gelmeye çalıştı. Sivil polislerin uzaklaştırmaya çalıştığı Ömürtaş “Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti ” diye tepki gösterdi.
Ömürtaş polisler tarafından güçlükle uzaklaştırıldı. Bu sırada yuh çeken ve Ömürtaş’a saldırmak isteyen BDP’liler arasında arbede yaşandı. Ellerindeki pet şişeleri fırlatan kalabalık partililer ve sivil polisler tarafından güçlükle sakinleştirildi.
BDP İl Başkanı Cihan Yılmaz da bir partilinin omuzuna çıkarak kalabalıktan sakin olmalarını istedi.
Yılmaz partililerini sükûnete davet etti.