Oulu’da kardeşlik buluşması

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Finlandiya'nın Oulu kenti arasında 1979 yılında başlayan kardeşlik ilişkileri, ilk günkü samimiyetiyle devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Finlandiya’nın Oulu kenti arasında 1979 yılında başlayan kardeşlik ilişkileri, ilk günkü samimiyetiyle devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdullah Karadağ, Büyükşehir Belediyesi’ni temsilen ‘Yeni Oulu Şehri’ kutlamalarına katıldı. Bursa ile Oulu arasındaki 34 yıllık kardeşliği daha da anlamlı hale getiren ziyarette Başkanvekili Karadağ’a meclis üyeleri Servet Büyükpoyraz ile Münir Eroğlu da eşlik etti. Bursa heyeti, Oulu’daki kutlama programına katılırken aynı zamanda üniversitede uygulanan simülatörlü eğitim, geri dönüşüm ve katı atık yönetimi gibi alanlarda yapılan çalışmaları da yerinde inceleme şansı buldu.

Başkanvekili Karadağ, Oulu’da konuklarını örnek ev sahipliğiyle ağırlayan Belediye Başkanı Matti Pennanen ve Oulu Belediye Meclis Başkan Mari-leena Talvitie’e Bursa’ya özgü hediyeler verdi.