Oya Aydoğan şimdi nasıl?

Oya Aydoğan'ın sağlık durumu ile ilgili son açıklama geldi.

Oya Aydoğan'ın sağlık durumu ile ilgili hastaneden açıklama geldi.

Yapılan açıklamada; "Kontroller sonrasında kalpten çıkan aort damarında yırtılma tespit edildi. 12 saat süren açık kalp ameliyatıyla aort damarı suni damarla değiştirildi" denildi. Açıklamada Oya Aydoğan hayati tehlikesinin devam ettiği de belirtildi.Oya Aydoğan'ın annesinin de yıllar önce benzer bir rahatsızlık geçirdiği öğrenildi.

Aydoğan'dan dün gelen haber hayranlarını korkuttu. Pazar sabahı rahatsızlanan Oya Aydoğan, apar topar hastaneye kaldırıldı. Boğazına takılan patatesi çıkartmak isterken aort damarını yırttığı ortaya çıkan Oya Aydoğan, 12 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakıma alındı. Ünlü sanatçının sağlık durumu halen ciddiyetini koruyor. Oya Aydoğan'ın sevenleri hastaneye akın etti..

OYA AYDOĞAN'IN SAĞLIK DURUMU İLE İLGİLİ HASTANEDEN AÇIKLAMA YAPILDI

Ünlü oyuncu Oya Aydoğan şiddetli sırt ağrısı, sol kolunda güçsüzlük ve yüzünde ki uyuşma şikayetiyle Pazar 02.00'de hastaneye geldi. Yapılan kontroller sonrasında kalpten çıkan aort damarında yırtılma tespit edildi. Prof. Dr. Ahmet Özkara ve Op. Dr. Halil Hüzmeli tarafından acil olarak 12 saat süren açık kalp ameliyatıyla aort damarı suni damarla değiştirildi ve gerekli müdahaleler yapıldı. Yoğun bakıma alınan Oya Aydoğan'ın durumu ciddiyetini koruyor" ifadesine yer verildi.

EN ACI TESADÜF  

'Söylemezsem Olmaz' programındaki arkadaşı Lerzan Mutlu, Oya Aydoğan'ın annesinin de yıllar önce benzer bir rahatsızlık geçirdiğini anlattı.

Mutlu, "Oya Abla bunu hep anlatırdı. Yemek yerken sapasağlam kadın bir anda yere yığıldı. Ondan sonra da toparalayamadı derdi. Oya Abla annesiyle ilgili hep bunu söylerdi. Ali Dayı da Gurur'u aradığında 'aynı anneannen gibi oldu' demiş." dedi.

BÜLENT ERSOY 'OYA'YI BANA GÖSTERİN' 

Haberin ardından hastaneye koşan Bülent Ersoy, Oya Aydoğan'ı görmek istedi. Ancak Ersoy'un bu istediği reddedildi. Arkadaşının yoğun bakım ünitesinde çekilmiş fotoğrafını isteyen Ersoy'un ikinci çabası da sonuçsuz kaldı.

NUR YERLİTAŞ HASTANEYE KOŞTU

Oya Aydoğan'ın yakın arkadaşı Nur Yerlitaş kötü haberi alır almaz hastaneye koştu. Arkadaşının sağlık durumunu değerlendiren ünlü modacı şunları söyledi.

Bülent Ersoy'un ona olan düşkünlüğünü biliyorsunuz. Beni içeri almak istemediler. Dayanamazsın dediler. Panik atak var bende.Bülent görmek istedi izin vermediler, fotoğraf istedi onu da vermediler.Gurur'un adını ben koydum. O ismine yakışan bir çocuk. Umut ediyorum ki, Oya bunun altından kalkacak. Çünkü o anne babasından çok hayır duası aldı. O annesinin ayaklarının altını öptüğünü ben görmüşümdür inanın. Annesine bebekler gibi baktı.O çok hayır duası aldı. Oya benim genç kızlık arkadaşım. Dualarla inşallah iyi olacak. Her kalp ameliyatı olan 72 saat sonra, 48 saat sonra uyanıyor. Şuan geçirdiği süreç bana göre çok normal.

İlk filmini Oya Aydoğan ile çeken şarkıcı Emrah duygularını şu sözlerle paylaştı; İnanın bana dün duyunca şok oldum. Ben ilk filmimi Oya Aydoğan ile çektim. Zavallılar diye bir film. Dua ediyorum onun için, iyi olması için. Yürekten dua ediyorum. Ne diyeceğimi bilemiyorum. Yayını da izliyorum.

Annem ve eşim de yanımda. Onlar da çok üzgün. Bütün gün onun için dua edeceğim. Uzun zamandır kendisini görmedim, konuşma fırsatım da olmadı.

İlk filmini onunla çekmiş birisi olarak bundan sonra sadece onun için dua edeceğim. İstanbul'a geldiğimde ilk gördüğüm ünlüydü o benim.

Oya Aydoğan'ı tanışacak olmaktan çok büyük heyecan yaşamıştım.

Çok iyi bir kadın, iyi yürekli bir insan. O benim gönlümde hep öyle yer edindi.

Eminim çok iyi olacak. Allah'tan ümit kesilmez. İnşallah bir an önce sağlığına kavuşur ve yayınına devam eder.

Ünlüler hastaneye koştu

Ece Erken, Lerzan mutlu, Orhan Gencebay, Sevim Emre, Hande Yener, Merve Sevi, Nuri Alço, Oya Aydoğan'ı görebilmek için hastaneye geldi.  Yakın arkadaşı Oya Aydoğan’ın ameliyatını değerlendiren Sevim Emre, ‘Allah onu bize bağışlasın, hemen yetiştirdiler sağ olsunlar, aynı zamanda tansiyonu da var, şu an yoğun bakımda kanaması da olmuş ama durduğunu söylediler, biz de haber bekliyoruz’ dedi.