Oylar eşit çıkınca muhtar kura ile belirlendi

Hatay'ın İskenderun ilçesine bağlı Bitişik köyünde yapılan muhtarlık seçiminde oylar eşit çıkınca yeni muhtar kurayla belirlendi.

Hatay’ın İskenderun ilçesine bağlı Bitişik köyünde yapılan muhtarlık seçiminde oylar eşit çıkınca yeni muhtar kurayla belirlendi.

İskenderun’a bağlı köy olan Bitişik, Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüştü. Bitişik Mahallesi’nde 30 Mart yerel seçimlerinde üç muhtar adayı yarıştı. 566 seçmenin bulunduğu iki sandıktan çıkan oylara göre eski muhtar Efendi Dönmez 270 oy, rakibi Ali Kılınç 273 oy ve üçüncü aday Yusuf Kılınç ise 14 oy aldı. Efendi Dönmez’in avukatı Mehmet Burak Bakır’ın İskenderun İlçe Seçim Kurulu’na itirazı üzerine oylar yeniden sayıldı. Avukat Mehmet Burak Bakır, “Tekrar sayımda Efendi Dönmez’in oyu 270 den 273’e yükseldi. Ali Kılınç ise 273’de kaldı. Oyların eşit çıkması üzerine kura çekildi. Kura sonrasında eski muhtar dördüncü kez Bitişik Mahallesi muhtarı olarak belirlendi.” dedi. Kura ile gelen muhtarlık görevinin kendisini sevindirdiğini söyleyen Efendi Dönmez, “Yarışı kazandığım için çok mutluyum. Mahalleme en iyi hizmeti getirmek için çalışacağım.” diye konuştu.