Oyların eşit olduğu Çardak’ta kura ile muhtarlığı Kuddüsi Mutlu aldı

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı Çardak köyünde, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi'nde eşit çıkan muhtarlık oyları sonucunda, muhtar adayı kura ile belirlendi.

Antalya’nın Manavgat ilçesine bağlı Çardak köyünde, 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi’nde eşit çıkan muhtarlık oyları sonucunda, muhtar adayı kura ile belirlendi.

Mahalli idareler seçiminde Çardak köyünde mevcut muhtar Kuddüsi Mutlu ile akrabası Hilmi Mutlu yarıştı. Seçim sonucunda Kuddüsi Mutlu 346, rakibi Hilmi Mutlu 348 oy aldı. Hilmi Mutlu’ya ait 2 oyda, azaların üzeri kalemle çizildiği için geçersiz sayıldığı belirtildi. 2 oyun iptali ile birlikte Kuddüsi Mutlu ile Hilmi Mutlu, 346 oyla eşit hale geldi. 2 oyunun iptal edilmemesi için Hilmi Mutlu, İlçe Seçim Kurulu’na başvuruda bulundu. İlçe Seçim Kurulu’nun 2 oyda azaların üzerinin çizik olması nedeniyle geçersiz olduğu belirtildi. İlçe Seçim Kurulu’nda yapılan kurada, mevcut muhtar Kuddüsi Mutlu’nun yeniden muhtar seçildiği bildirildi. Hilmi Mutlu da iptal edilen 2 oyun geçerli olması için hukuki mücadelesini sürdüreceğini kaydetti. Kura ile muhtar olan Kuddüsi Mutlu, Çardak’ta ikinci dönem için bütün seçmenlerine teşekkürü bir borç bildiğini kaydetti.