Oynanan futbol maçı sonrası futbolcular birbirine girdi

Çanakkale'de oynanan üniversiteler arası futbol turnuvası C grubu eleme maçında karşı karşıya gelen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) ile Balıkesir Üniversitesi (BAÜ) maçı sonrası futbolcular birbirine girdi.

BAÜ Futbol Takımı, grupta son sırada bulunması sebebiyle mutlaka galip gelmek istiyordu. Gol atmak için sert oynayan ve bir türlü aradığı golü bulamayan konuk takım oyuncularından dördünün maç süresince kırmızı kart görüp atılması, maçın sonuna doğru futbolcuların sinirlenmesine sebep oldu.

ÇOMÜ Futbol Takımı’nı destekleyen taraftarların tezahüratından olumsuz etkilenen ve kırmızı kart görerek oyun dışında kalan oyuncular, golsüz tamamlanan maçın bitiş düdüğüyle birlikte rakip oyunculara saldırdı. Taraftarların da karıştığı kavga büyüdü. Az sayıdaki emniyet görevlisi kavgayı ayırmakta güçlük çekerken merkezden takviye ekip istendi.

Tekme ve yumrukların uçuştuğu kavgada BAÜ’lü futbolculardan Ayberk Yalaz ayağına ve kafasına aldığı darbeler sonrası cankurtaranla Çanakkale Devlet Hastanesi Acil Servisi’ne götürüldü. ÇOMÜ futbolcularından Hilmi Dinç, Özhan Kalço ve İbrahim Çevik ise vücutlarının değişik bölgelerine aldıkları darbelerle hafif yaralandı.

Maç sonrası açıklama yapan BAÜ Futbol Takımı Antrenörü Deniz Ünver, “Bu olayların çıkmasını, gereksiz davranışlarına veriyorum. BAÜ, gruptaki iddiasını kaybettiği için problem çıkardı. Olaylardan ötürü üzgünüz” dedi.