‘Oyuncuların Avni Aker’de baskı altında olmaları psikolojik’

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodziç, Bordo-Mavili oyuncuların Hüseyin Aker Stadyumu'nda oynadıkları karşılaşmalarda baskı altında oynadığını ve bunun da kendilerinden kaynaklandığını söyledi.

Ligin ikinci yarısında aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çeken Trabzonspor, Karadeniz derbisinde Samsunspor’u 2-1 mağlup etti. Bordo-Mavili takımın tecrübeli teknik adamı Vahid Halilhodziç, Samsunspor karşısında alınan galibiyete sevinirken, bir yandan da oyuncuların şahsi oyunu karşısında oldukça sinirli.

Sahada oynanan mücadeleden memnun olduğunu ifade eden Halilhodziç, “Fakat bu takım çok daha fazlasını yapacak güçte. Rakibimiz sahada bizi fazla zorlamadı. Biz kendi kendimize sorunlar oluşturduk. Bu maçı daha farklı galibiyetle kapatmamız gerekirken, son ana kadar rakibin beraberliği sağlamaması için mücadele etmek zorunda kaldı. Bu durumdan memnun değilim. Ama bunun daha çok psikolojik mesele olduğunu düşünüyorum.” diye konuştu.

Futbolcuların Avni Aker’de baskı altında oynadıklarını ve bunun psikolojik olduğunu vurgulayan Boşnak teknik adam, “Futbolcular bu baskıyı da kendi kendilerine oluşturmuşlar. Bundan dolayı kendi esas kapasitesini sahaya sunamıyorlar. Hafta içerisinde bu konuda çok konuştuk. Ama çok mesafe kat ettiğimiz söylenemez.” şeklinde konuştu.

YATTARA’YA GÖNDERME

Halilhodziç, Samsun maçında alınan galibiyete rağmen özellikle sahada şahsi oynayan oyunculara göndermede bulundu. Boşnak teknik adam müsabakada takım oyunundan çok şahsı futbol sergileyen Yattara ve bazı oyuncuları hafta içerisinde özel olarak uyaracak. Tecrübeli teknik adam bu konuda şu açıklamada bulundu: “Bazı futbolcular sahada kendilerini ve birilerini eğlendirmek için şahsi oynuyor. Önce takım için verebileceklerini versinler ondan sonra eğlendirmeye çalışsınlar. Bu konuyla ilgili bazı oyuncularımı uyaracağım.”

Galatasaray maçının ilk 11’inde yer alan 4 oyuncuyu yedek soyundurmasıyla ilgili olarak Halilhodziç şu yorumda bulundu: “Bir takım sadece 11 kişiden oluşmuyor. Bir oyuncu form düşüklüğü olduğu zaman onu dinlendirmek adına değiştiriyorum. Formdaki oyunculara şans veriyorum. Trabzon’da herkes aynı oyuncuların oynamasına alışmış. Bende isimleri değil, formda olanları oynatırım. Yani Trabzonspor’da hiçbir oyuncunun forması garanti değildir.”