Özakalın: Lige 3 puanla başlamanın sevincini yaşıyoruz

Spor Toto 3. Lig 2. Grup'ta yer alan Erzurum Büyükşehir Belediyespor, lige 3 puanla başlamanın sevincini yaşıyor.

Spor Toto 3. Lig 2. Grup’ta yer alan Erzurum Büyükşehir Belediyespor, lige 3 puanla başlamanın sevincini yaşıyor. Kulüp Başkanı Saim Özakalın, “Çalıştık, inandık ve istediğimiz 3 puanı aldık.” dedi.

Kendi evinde ağırladığı Elibol Sandıklıspor’u Kazım Karabekir Stadyumu’nda 1- 0 mağlup eden Büyükşehir Belediyespor’da moraller yerinde. Kulüp Başkanı Saim Özakalın, sezonun ilk maçına oyuncuların kaybetme endişesiyle çıktığını ve stres altında zorlu bir 90 dakika geçirdiklerini belirterek, akıllı bir oyun taktiğiyle 3 puanı alan taraf olduklarını söyledi.

Lig başında bütün takımların kapalı kutu olduğunu ve güçlerini bilemediklerine işaret eden Özakalın, “Sezonun ilk maçına kaybetme endişesi ve stres altında çıktık. İlk maçlar bütün takımlar için adeta kapalı kutu gibidir. Kendi evimizde oynadığımız maçı kazanmamız gerekiyordu. Bunun için takım olarak dikkatli davranmak durumundaydık. Sonuç alma adına belki ortaya iyi bir futbol koyamadık. Ama oyun sistemimizi tamamen 3 puan üzerine kurguladık. Golü bulduktan sonra takım daha iyi görünse bile rakibin beraberlik için bizi zorlayacağını biliyorduk. Oyun geneline bakıldığında 7- 8 net gol pozisyonumuz oldu ancak bunları değerlendiremedik. Sezonun ilk maçında ihtiyacımız olan 3 puanı almak önemliydi. Bundan sonraki haftalarda takım daha iyi oturacak, taraftara seyir zevki yüksek oyun sunacağız. İnşallah lig sonunda bir üst lige çıkacağız.” dedi.

Kulüp Başkanı Saim Özakalın, haftaya deplasmanda oynayacakları Ünye maçına da 3 puan parolasıyla gideceklerini kaydetti.