Özbekistan Brezilya 2014 yolunda Ürdün’le karşılaşıyor

Özbekistan, Orta Doğu'da Suriye'ye yönelik olası askeri operasyon havasının hakim olduğu bir dönemde Brezilya 2014 Dünya Futbol Şampiyonası play-off ilk tur maçı için yarın Ürdün'le karşılaşacak.

Özbekistan, Orta Doğu’da Suriye’ye yönelik olası askeri operasyon havasının hakim olduğu bir dönemde Brezilya 2014 Dünya Futbol Şampiyonası play-off ilk tur maçı için yarın Ürdün’le karşılaşacak.

Kritik Ürdün maçının son hazırlık çalışmalarını dün Taşkent’te yapan Özbekistan Milli Takımı, bugün Amman’a geçecek ve karşılaşmanın oynanacağı Kral Abdullah Stadı’nda yapacağı kısa bir antrenmanın ardından kalacağı otele çekilerek maç saati beklemeye başlayacak. Dünya futbol şampiyonasına bu denli yaklaşan Özbekistan, oynanacak Ürdün karşılaşmasında milli takım oyuncuları Server Cebarov ve Adil Ahmedov gibi yabancı kulüplerde top koşturan futbolcularıyla rakip kalede gol arayacak.

Başkent Amman’daki Ürdün-Özbekistan karşılaşması yerel saatle 19.00’da oynanacak. Kritik mücadelede Japon hakem Yuichi Nishimura düdük çalacak.

Bugün Ürdün’e geçecek Özbekistan kafilesinde 3 kaleci ile 8 savunma, 10 orta saha ve 4 de libero oyuncusu yer alıyor. Ürdün’deki karşılaşmanın rövanşı ise 10 Eylül’de Taşkent’te oynanacak. Bu iki karşılaşma sonrasında averajı iyi olan takım Brezilya 2014 vizesi almak için daha sonra Okyanus temsilcisiyle karşılaşacak.

Özbekistan, Brezilya 2014’e direkt gitme vizesini grup elemelerinde averajla Güney Kore’ye kaptırmıştı.