Özdemir-Polat söz düellosu!

Dev derbiye saatler kala her iki takımın yöneticileri maçı kazanacaklarını idda etti.

Fenerbahçe Galatasaray derbisi öncesinde yöneticiler söz düellosuna girdi.

Özdemir: “F.Bahçe için en iyi sonuç galibiyet, bunu da mutlaka alacağız.”

Polat: “Tarihi hezimete uğrayacağımızı söyleyenler sahada haksız çıkacak.”

F.Bahçe Başkan Vekili Nihat Özdemir, G.Saray derbisi öncesi “Saracoğlu’nda taraftarlarımızla birlikte ortaya çıkan gücümüz belli” dedi.

Özdemir şunları söyledi: “İyi bir skorla sahadan ayrılmak istiyoruz. Bizim için en iyi netice galibiyettir. İnşallah bunu da alacağız. Puan farkı da 1’e düşecek. Daha çok maçımız var. G.Birliği ve Trabzon’a gideceğiz. G.Saray’ın ardından CSKA ile Şampiyonlar Ligi’nde oynayacağız. Yani birbirinden önemli 4 maçımız var. Dördünden de iyi sonuçlar almak istiyoruz. Şu an için G.Saray derbisi en önemli maçımız. Sonra sırasıyla diğer sınavları düşüneceğiz. Takımımız, teknik heyetimiz ve taraftarımız bu maça konsantre olmuş durumda. 7 yıldır G.Saray’ın Kadıköy’de bizden puan alamamış olmasını ise bir psikolojik üstünlük olarak düşünmüyoruz. Oynayacağımız takım G.Saray ve ligin tek namağlup ekibi. Bizi bugüne dek yenemediler, bundan sonra da yenemezler rahatlığı içinde değiliz. Ne ben ne futbolcularımız böyle bir şeyi düşünmüyor. Her şey 90 dakika sonunda belli olur.

‘HEP DESTEK, TAM DESTEK’

G.Saray derbisi varken, takım CSKA maçını düşünmez. Ligde başarılı olmazsan, Devler Ligi’ne, UEFA’ya gidemezsiniz. O yüzden bu derbiyi iyi değerlendirmeliyiz. Taraftarlarımız ise takımını 90 dakika desteklemeli. Sahaya asla yabancı madde atılmamalı. Zaten onlar da bu bilinçte. Küfürlü tezahürat ve yabancı madde atılması, ligde bize çok zarar verir. Yine ’Hep destek, tam destek’ parolasıyla takımı ateşlesinler. Bu konuda benden daha duyarlı olacaklarına inanıyorum. Kezman ise önemli maçlarda çok kritik goller attı. Sakatlığı ve ameliyatından dolayı takımdan uzak kaldı. Ondan memnunuz. Bu maçta oynayıp oynamama kararını ise Zico verecek.”

G.Saray Başkan Yardımcısı Adnan Polat “7 yıldır Saracoğlu’nda kazanamıyor olmamız, bu maç için bir dezavantaj değil” dedi. Polat şöyle konuştu: “Takım olarak maça hazırız. Sıkıntımız, şikâyetimiz yok. F.Bahçe’yi şampiyonluk yarışında en yakın rakip olarak görüyoruz. İyi netice, iyi futbol ve 100 yıllık rekabete yakışır bir futbol şovu için Saracoğlu’na gideceğiz.

Derbilerin sonucunu kestirmek kolay değil. Üzerimizde psikolojik bir baskı yok. 7 yıldır Kadıköy’de F.Bahçe’yi yenememek dezavantaj gibi gözükse de, her maç yeni bir başlangıçtır. Stres ya da baskı söz konusu değil. Lincoln, Linderoth, Ayhan’ın yokluğu sıkıntı yaratmaz. G.Saray formasını giymeyi hakeden 24 oyuncu da bu yükü taşır. 11 kişi çıkacağız. Genç bir kadromuz var ama onlara güveniyoruz. İyi bir sonuçla döneceğiz. Bazı F.Bahçe taraftarının bana küfretmesi, tüm camiaya maledilemez. Şeref tribünü altındaki bin kişi bunu yapıyor. Yaptırılıyor mu, onu bilemem. Aldığımız 5 maçlık ceza, F.Bahçe ve diğer kulüplere örnek olsun

‘CAMİAMIZ RAHAT OLSUN’

BİZİM en büyük kozumuz, yeni bir ekip olmamıza karşın, takım olmamız. Lincoln’ü büyük ümitlerle aldık. Ama sakatlıklardan kurtulamadı. Aldığı darbeden hemen sonra çıksa, yırtık olmayacaktı. Linderoth, hayatında MR cihazına girmemiş. Büyük ümitlerle aldık. Ama sakatlandı. Arda da Milli Takım’da sakatlandı. Bunun bir nedeni de, bizim çok maç yapıyor olmamız. Ama şikâyet hakkımız yok. Taraftarlarımızdan beklentim ise takımına yaraşır şekilde takımı desteklemeleri, futbol dışı olaylara girmemeleri. G.Saray camiası ve taraftar gönüllerini rahat tutsun. F.Bahçe’ye endeksli ve rakibin sahadan tarihi zaferle ayrılacağını yazanları haksız çıkaracağız.”