Özdemir: Saran ihraç edilecek

Nihat Özdemir, Disiplin Kurulu’nun Sadettin Saran hakkında verdiği ihraç kararıyla ilgili olarak, "Karar Yönetim Kurulu tarafından da onaylanacak" dedi.

Disiplin Kurulu’nun kararını yeni öğrendiğini belirten Nihat Özdemir: “Kurulun ihraç kararı Yönetim Kurulu’nda görüşülecek. Yönetim Kurulu bugüne kadar Disiplin Kurulu’nun bütün kararlarını onaylamıştır. Bu da onaylanacak ve Saran ihraç edilecektir” diye konuştu.

Marmaris Fenerbahçeliler Derneği’nin 100. Yıl Kutlamaları’na katılmak için Marmaris’e gelen Özdemir, AZ Alkmaar’a elenmelerini değerlendirerek, “100. yılda UEFA Kupası’nda üst sıralara çıkmayı çok istiyorduk ama olmadı. Buraya kadarmış. Çok üzgünüz 5 gol attık, 5 gol yedik, yenilmedik ama elendik. 4 dakika daha dayanamadık. Bu turu geçseydik diğer turlar daha kolay olacaktı” dedi.

İstanbul’da oynanan AZ Alkmaar maçından önce tribünde çıkan olaylar için ise Özdemir, “Stat girişinde arama yapmak emniyetin yetkisinde. Bizim bu konuda yapacak bir şeyimiz yok. Fakat insanların eğlenmeye geldiği yerde bu tür olayların meydana gelmesi son derece üzücü” yorumunu yaptı.

Özdemir, “Galatasaray’ın kaybettiği puanlarla ilgili ne düşünüyorsunuz?” sorusuna, “Ligin bitmesine daha çok var. Puan kaybedebiliriz. G.Saray ve Beşiktaş da puan kaybedebilir. En az puan kaybeden ligi birinci bitirir” yanıtını verdi.

“ZICO’NUN ARKASINDAYIZ”

Her maç sonrası Zico ile oturup değerlendirme yaptıklarını vurgulayan Özdemir, “İyi oynadığımız zaman da, kaybettiğimiz zaman da konuşuyoruz. Kulağını çekme diye bir şey söz konusu değil. Zico’nun arkasındayız. Teknik direktörün işine karışmak söz konusu değil. Zico da tur atlamamızı isterdi, ama olmadı” şeklinde konuştu.