Özel Ceyhan Burç İlköğretim Okulu resim yarışması düzenledi

Adana'nın Ceyhan ilçesinde eğitim faaliyetinde bulunan Özel Ceyhan Burç İlköğretim Okulu sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde resim yarışması düzenledi.

Adana’nın Ceyhan ilçesinde eğitim faaliyetinde bulunan Özel Ceyhan Burç İlköğretim Okulu sosyal ve kültürel etkinlikler çerçevesinde resim yarışması düzenledi.
Bu yıl ikincisi yapılan 6 yaş anasınıfı kategorisindeki resim yarışması oldukça renkli ve coşkulu geçti. Yarışmaya ilçe genelinde 20 okuldan 200 öğrenci katıldı. İlkbaharın işlendiği resim yarışması Burç Ceyhan İlköğretim Okulunda gerçekleşti.
Remzi Oğuz Arık anasınıfı öğrencilerinden Elif Eylül Akıl birinci, Yunuslar Anaokulu öğrencilerinden Ezgi Sakarya ikinci, Cumhuriyet İlköğretim Okulu anasınıfından Hatice Balk üçüncü, Yumurtalık İlçesi Atatürk İlköğretim Okulu anasınıfından Melike Kayak da dördüncü oldu.
Yarışmada birinci olan öğrenciye akülü araba, ikinci ve üçüncüye bisiklet, dördüncü olan öğrenciye ise Scooter, ilk 30’a giren öğrenciler de mansiyon ödülü olarak altın madalya, başarı belgesi ve boya seti hediye edildi.
Özel Ceyhan Burç İlköğretim Okulu Müdürü Saim Uyanık, yarışmaya katılan 200 anasınıfı öğrencinin hiç sıkılmadan yarışmayı tamamladıklarını söyledi. Uyanık, “Amacımız bu tür etkinliklerle öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarma cesareti kazandırmaktır. Çok zevkli geçen yarışmada anasınıfı öğrencilerinin çok güzel resimler yaptıklarına şahit olduk.”diye konuştu.