Özel Erkul Eğitim Kurumları Batmanlı kardeş okul öğrencilerini ağırladı

Kocaeli'nde, Özel Erkul Eğitim Kurumları bünyesindeki Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kardeş okul ilan ettiği Batman'daki Kozluk Tepecik Erkek Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerini Kocaeli'nde ağırlıyor.

Kocaeli’nde, Özel Erkul Eğitim Kurumları bünyesindeki Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi, sosyal sorumluluk projesi kapsamında kardeş okul ilan ettiği Batman’daki Kozluk Tepecik Erkek Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencilerini Kocaeli’nde ağırlıyor.

Kocaeli’ne gelen öğretmen ve öğrenciler için yemek programı organize edildi. Sekapark’taki bir lokantada düzenlenen yemeğe, Vali Yardımcısı Ali Sözen, Başiskele İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Akkaya, Özel Erkul Tunagür Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Hilmi Öz, kardeş okul öğretmen ve öğrencileri katıldı. Vali Yardımcısı Ali Sözen, yemek programında yaptığı konuşmada, kardeş okul öğretmen ve öğrencilerini Kocaeli’nde görmekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. “Bu ülke hepimiz, Batman hepimizin, Kocaeli hepimizin, biz bir bütünüz.” diyen Sözen, şunları kaydetti: “Onun için bu güzellikleri hep beraber, güzel olarak yaşayalım.” Bugün Kocaeli’nin İzmit ilçesinde düzenlenen ’10 Kasım Atatürk’ü Anma’ programında ‘Çanakkale’de hep birdik, kurtuluş savaşında hep birdik, Kıbrıs’ta hep birdik’ dendiğini hatırlatan Sözen, “Yarın Allah vermesin başka bir şey çıksa, yine hep beraber olacağız. Onun için bu güzellikleri hep beraber güzelleştirelim.” ifadelerini kullandı.

Lise Müdürü Hilmi Öz de sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde geçen mayıs ayında Batman Kozluk Tepecik Yatılı Bölge İlköğretim Okulu’nu kardeş ilan ettiklerini hatırlattı. Öz, şöyle devam etti: “17 Mayıs’ta 23 öğrenci ve öğretmenlerimizle birlikte onları ziyaret etmiştik. Bir yardım kampanyası da düzenlemiştik. Dedik ki sadece biz gitmeyelim onları da buraya davet edelim. Biz gittik oradan çok güzellikler gördük, çok şey aldık. En azından doğunun misafirperverliğini gördük, Güneydoğu’nun ne kadar güzel tarihi bir coğrafyaya sahip olduğunu gördük. Dolaysıyla bu paylaşım tek taraflı olmasın iki taraflı olsun diye 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreni vesilesiyle kardeş okulumuzu buraya davet ettik.” Öz, projenin önemine değinerek, “Bu projeler, doğu, batı, kuzey, güney arasında gönül köprüleri oluşturmak, kalpten kalbe sevgi bağları oluşturma adına çok önemli. Bu projelerin devam etmesini arzu ediyoruz.”diye konuştu. Öz, ayrıca öğrencilerin Kocaeli’nde gelişi ve gidişleri için maddi destekte bulunan Kocaeli Valisi Ercan Topaca’ya da teşekkür etti.

Kozluk Tepecik Erkek Yatılı Bölge Ortaokulu Müdür Yardımcısı Mehmet Medi Aval ise daha önce Kocaeli’ndeki öğrencileri kentlerine ağırladıklarını hatırlatarak, “Şimdi iade-i ziyaret yaptık. İyi ki gelmişiz. Çok sıcak karşılandık. Çocuklarımız çok mutlu oldular, çok şey gördüler. İlk kez uçağa bindiler, denizi gördüler.” diye konuştu. Program sonunda hediyeler takdim edildi.