Özel İlkbahar İlköğretim Okulu öğrencileri yumurtaları paraşütle uçurdu

Bilim olimpiyatlarındaki başarıları ile adından söz ettiren Bursa Özel İlkbahar İlköğretim öğrencileri, yumurtaları paraşütle uçurma yarışması yaptı.

Bilim olimpiyatlarındaki başarıları ile adından söz ettiren Bursa Özel İlkbahar İlköğretim öğrencileri, yumurtaları paraşütle uçurma yarışması yaptı. Hazırladıkları özel düzeneklerle yumurtaları altıncı kattan atan öğrencilerden yumurtası kırılmayanlar ipi göğüsledi.

Fen ve Teknoloji Zümre Başkanı İhsan Demirezen önderliğinde yarışmaya hazırlanan öğrenciler önce ‘Kuvvet ve Hareket’ üzerine seminere tabi tutuldu. Seminerlerden sonra harekete geçen öğrenciler birbirinden değişik icatlara imza attı.

Yarışma esnasında öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi. Okulun altıncı katından atılan yumurtalar zeminle buluştuğunda sevilende oldu, üzülende. Öğrenciler keyifli bir gün geçirmenin yanında bilimsel deney yapmanın da mutluluğunu yaşadı.

Okul Müdürü İshak Göğebakan, yarışmayı değerlendirirken, “Kurumlarımızda bilimi kitaplardan çıkarıp günlük hayatta kullanabilecekleri öğretileri haline getirdiğimiz zaman öğrencinin bilime ulan ilgisi daha da artacaktır.” dedi.