Özel kurumlar sağlık standartlarını yükseltiyor

Burdur'da, 4 ay önce açılan Özel Dünya Tıp Merkezi, sağlık sektörünün gelişmesini sağladı.

Merkezi Antalya’da bulunan Dünya Tıp Merkezi Burdur’da 4’üncü ayını tamamladı. Kısa zaman zarfında varlığını fark ettiren Tıp Merkezi, Burdurluların sevgisini kazandı. Büyüklüğü ve hizmet kalitesi ile hastaneyi aratmayan merkezde 13 uzman doktorla birlikte 83 kişi çalışıyor. 7 gün 24 saat kesintisiz açık olan merkez, temizliği, hizmeti, güler yüzlü personeli ve uygun fiyatları ile kısa zamanda adını duyurdu. Dünya Tıp Merkezi’ne gösterilen ilgi, Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum Hastanesi’ni arasında rekabete yol açtı. Bu rekabet tüm hastanelerin hizmet kalitesini daha da arttırmasını sağladı. Ayrıca Merkez açılmadan önce günde ortalama 150 kişi, tedavi olmak için Isparta ve Antalya’ya gidiyordu. Merkez açıldıktan sonra ise bu rakam 40’a kadar düştü.

Günde ortalama 200 kişiye hizmet verdiklerini söyleyen Özel Tıp Merkezi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Koca, Burdurlularda en çok guatr, kalp, şeker ve akciğer hastalığına rastladıklarını söyledi. Çocuklarda en fazla demir eksikliği hastalığı görüldüğüne dikkat çeken Koca, ailelerin bu konuda hassas olması gerektiğini ifade etti. Fakat açıldıkları günden beri bazı kişilerin kendileri hakkında olumsuz etki oluşturmak istediğine dikkat çeken Koca, “Ben aslen Burdurluyum. Antalya’daki kazancım bana yeterken, memleketime faydalı olmak için buraya yatırım yaptım. Şu anda burası kendi kendini idare etmiyor ama biz yine de halkımız için hizmete devam edeceğiz. Burayı kapatmak ya da satmak gibi bir düşüncemiz yok.” dedi.

Şu ana kadar hiçbir vatandaşa gereksiz yere tetkik yapmadıklarının altını çizen Koca, gerekli durumlarda hastaları Antalya’daki merkeze ücretsiz olarak taşıdıklarını anlattı.

Tıp merkezini kısa sürede büyütmek istediklerini aktaran Ramazan Koca, yeni arsa aldıklarını ve 2007’nin başında büyük bir hastane açacaklarını müjdeledi. Yeni hastanenin açılması ile birlikte Burdurluların tüm sağlık hizmetlerinden başka şehirlere gitmeden karşılayabileceklerini vurgulayan Koca, “Kısa bir süre sonra sağlık sigortaları bir çatı altında toplanacak. Herkes özel hastanelerden yararlanabilecek. O zaman bizim kalitemizi herkes daha iyi anlayacak.” diye konuştu.

99 yataklı yeni hastanenin inşaatı mart ayında başlayacak ve 2007’nin Şubat ayına kadar tamamlanacak. Yeni hastane ile birlikte uzman doktor sayısının 13’ten 22’ye yükseltileceği de bildirildi.