Özel öğrencilere özel park

Aksaray'da SODES Projesi kapsamında Aksaray Özel Eğitim Uygulama Merkezi bahçesine çocuk oyun parkları açıldı.

Aksaray’da SODES Projesi kapsamında Aksaray Özel Eğitim Uygulama Merkezi bahçesine çocuk oyun parkları açıldı.

Zihinsel engelli bireylerin sosyalleşme sürecine katkı sağlaması amacı ile faaliyete geçirilen oyun parkının açılışına Vali Yardımcısı Kubilay Ant, Belediye Başkan Yardımcısı Güven Kemerkaya, Aksaray Baro Başkanı Avukat Levent Bozkurt, PMYO Müdürü Mustafa Uçar, Milli Eğitim Müdürü Eren Koçaş, idareciler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Açılış konuşması yapan Okul Müdürü Halil İbrahim Avcıoğlu, Özel Eğitim Uygulama Merkezi hakkında bilgi vererek orta ve ağır düzey zihin engelli öğrencilerin eğitim-öğretim faaliyetlerini yürüttükleri bir devlet okulu olduğunu söyledi. İçinde bulunulan haftanın engelliler haftası olduğuna dikkat çeken Avcıoğlu, engellileri anmanın değil onları anlamanın gerekli olduğuna vurgu yaptı.

Engelli olmanın bir tercih değil yaşanan bir gerçek olduğunu belirten Milli Eğitim Müdürü Eren Koçaş, engelliliğin sadece engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin içinde bulunduğu bir sağlık sorunu olmadığını, sosyal boyutlarıyla herkesi yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konu olduğunu ifade etti. CİHAN