Özel Serhat İlköğretim ‘Kutsal Emanetler Sergisi’ açtı

Özel Serhat İlköğretim Okulu Müdürü İlyas Başak, Günümüzde insanlığın asıl ızdırabı, Kâinatın Efendisi'ni (sav) tam manasıyla tanıyamamış, hakiki şahsiyetini bilememiş olmasından kaynaklandığını ifade etti.

Özel Serhat İlköğretim Okulu Müdürü İlyas Başak, Günümüzde insanlığın asıl ızdırabı, Kâinatın Efendisi’ni (sav) tam manasıyla tanıyamamış, hakiki şahsiyetini bilememiş olmasından kaynaklandığını ifade etti.

Van Erciş Özel Serhat İlköğretim Okulu, Kutlu Doğum Haftası sebebiyle ‘Kutsal Emanetler Sergisi’ açtı. Sergiye, vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kutsal Emanetler Sergisi’nde öğrenci, veli ve vatandaşlara gül ile Peygamber Efendimiz (sav)’in hadisi şeriflerinden oluşan kartlar dağıtıldı. Programda konuşan Özel Serhat İlköğretim Okulu Müdürü İlyas Başak, alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Peygamber (sav)’e, bu asırda her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu belirtti.
Günümüzde insanlığın asıl ızdırabının, Kâinatın Efendisi’ni (sav) tam manasıyla tanıyamamış, hakiki şahsiyetini bilememiş olmasından ve getirdiği hayatı bahşeden esaslara aşk ve şevk içinde kucak açamayışından kaynaklandığını ifade eden Başak, “Dünyanın manevi sarsıntı, şiddet ve huzursuzluk içinde bocalayışı da buna bağlıdır. O’nu (sav) anlayamadıkça, sevemedikçe ve âb-ı hayat yerine geçen prensiplerini kendimize rehber edinmedikçe de insanlığın bu sıkıntı, sarsıntı ve buhrandan kurtulması mümkün olmayacaktır.” dedi.

“İNSANLIK GERÇEK MEDENİYETİ O’NUNLA (SAV) TANIDI”
Okul Aile Birliği Başkanı Celal Şabap ise insanlığın Hz. Muhammed’i (sav) tanıması ve hayatına ölçü yapabilmesiyle mutluluğa ulaşabileceğini ifade ederek, “Asrın alimleri, gerçek medeniyeti O’nunla (sav) tanıdı ve benimsedi. O’ndan (sav) sonra bu istikamette gösterilen her gayret, O’nun (sav) getirdiği esaslar, taklit ve ta’dilden öteye gitmemiştir. Bu itibarla da O’na (sav) hakiki medeniyetin kurucusu demek daha uygun olacaktır. Tembele ve tembelliğe yüz vermeyen, çalışmayı ibadet sayıp, çalışkanı alkışlayan, arkasındakilere yaşadıklarını gösteren Hz. Muhammed (sav)’dir. Küfrün, vahşetin aleyhine bir celadet ve belagat kılıcı olarak ortaya çıkma, dört bir yanda hakikati ilan etme ve insanlığa gerçek var oluş yollarını göstermekle eşi-menendi olmayan bir Zât’dır. Ne olursa olsun, hakikati arayan ve irfana susamış bulunan gönüller, er geç O’nu (sav) arayıp bulacak ve bir daha O’nun (sav) izinden ayrılmayacaktır.” diye konuştu.
Bu arada, okul tarafından hafta nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere de ödül verildi.