Özel solüsyon yalanıyla aynı kişiyi 3 kez dolandırmış

İstanbul'da, elinde özel bir solüsyonla yıkandığında 500 Euro'luk banknotlara dönüşen özel kağıtlar olduğunu söyleyerek bir iş adamını dolandırdığı öne sürülen Kamerun uyruklu Roger M.

İstanbul’da, elinde özel bir solüsyonla yıkandığında 500 Euro’luk banknotlara dönüşen özel kağıtlar olduğunu söyleyerek bir iş adamını dolandırdığı öne sürülen Kamerun uyruklu Roger M.(33) polis tarafından gözaltına alındı. Şüphelinin arkadaşlarıyla birlikte iş adamı S.S.’den üç seferde toplam 180 bin Euro ve 30 bin dolar aldığı tespit edildi.

İnşaat mühendisi S.S., polise yaptığı müracaatta dolandırıldığı ihbarında bulundu. İnternet üzerinden gelen bir maille Togo’da yaşadığını söyleyen bir kişiyle tanıştığını anlatan iş adamı S.S., “Ellerinde 6 milyon 200 bin Euro bulunduğunu söyleyen kişiler, benimle kurdukları irtibatta bu parayı ülkelerinden çıkaramadıklarını, parayı önce Fransa’ya daha sonra da Türkiye’ye getirmek istediklerini belirterek yardım talebinde bulundu. Bu parayı boyayarak yurt dışına kaçırabileceklerini, özel bir solüsyon yardımıyla gerçek paraya dönüştürebileceklerini belirtip bu solüsyonu almak için benden önce 30 bin dolar daha sonra 70 bin Euro son olarak da 110 bin Euro talep ettiler. İstedikleri paraları bana verdikleri hesaba yatırdım.” dedi.

Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, S.S.’nin, “Benimle yeniden irtibat kurup para istediler.” Telefonu üzerine harekete geçti. Bir otelde verilen buluşma adresine mağdurla birlikte giden polis, parayı almaya gelen Roger M.’iy (33) gözaltına alındı.

Suçlamaları kabul etmeyen Roger M.’nin bir arkadaşının ricası üzerine parayı almaya geldiğini söylediği öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen Roger M., serbest bırakıldı. Roger M., sınır dışı edilmek üzere Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.