Özel Ufuk Ortaokulu’nun bilgi yarışmasına 800’ü geçkin öğrenci katıldı

Antalya'nın Alanya ilçesinde faaliyet gösteren Özel Ufuk Ortaokulu'nun düzenlediği bilgi yarışına 800'ü geçkin öğrenci katıldı.

Antalya’nın Alanya ilçesinde faaliyet gösteren Özel Ufuk Ortaokulu’nun düzenlediği bilgi yarışına 800’ü geçkin öğrenci katıldı.

Alanya Özel Ufuk Ortaokulu, 4. sınıf öğrencilerine yönelik ‘4×4 bilgi yarışması’ düzenledi. 800’ü geçkin öğrencinin katıldığı sınava öğrenciler velileriyle birlikte okula geldi. Ödüllü bilgi yarışması heyecanlı geçti. Saat 10.00’da başlayan bilgi yarışması, 90 dakika sürdü. Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, sosyal bilgiler dersinden 70 soru soruldu. Öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler okul bahçesinde dua etti.

Katılan herkese ödül verilen bilgi yarışmasında birinci olan öğrencinin ödülü 500 lira, öğretmeni yarım altın, okulu lazer yazıcı ve plaketle ödüllendirilecek. İkinci olan öğrenciye 300 lira, öğretmenine çeyrek altın, okuluna lazer yazıcı ve plaket, üçüncü olan öğrenciye 200 lira, öğretmenine çeyrek altın, okuluna lazer yazıcı ve plaket, dördüncü olan öğrenciye 100 lira, 5 ve 10 arasında başarı gösteren öğrencilere 50’şer lira, 11 ve 25 arasında derece alan öğrencilere de 25 lira NT mağazalarından alışveriş çeki verilecek.

Her yıl olduğu gibi bir çok okuldan Ufuk Ortaokulu’nun düzenlediği bilgi yarışmasına katılarak ödül kazanan öğrenci ve velilere teşekkür eden okul müdürü Emrullah Rüzgar, hiç kimsenin kaybetmediği bilgi yarışmasını düzenlediklerini dile getirdi. Rüzgar, sınavda emek veren öğretmen ve diğer personele teşekkür etti.