Özhaseki: Ne söz vermişsek yerine getirdik

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Gazeteciler Cemiyeti üyelerini, hizmete girdiği günden bu yana büyük ilgi gören ve Kayseri'nin sosyal-kültürel hayatına bambaşka bir boyut kazandıran Harikalar Diyarı'nda ağırladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Gazeteciler Cemiyeti üyelerini, hizmete girdiği günden bu yana büyük ilgi gören ve Kayseri’nin sosyal-kültürel hayatına bambaşka bir boyut kazandıran Harikalar Diyarı’nda ağırladı.

Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin eş ve çocuklarıyla birlikte katıldığı programda başta Hayvanat Bahçesi olmak üzere hizmete giren üniteler gezildi. Özellikle çocukların oldukça keyifli anlar geçirdiği gezinin ardından Sukaypark’taki adada akşam yemeği yenildi.

Programa eşi Neşe Özhaseki ile birlikte katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, burada yaptığı konuşmada 2009 yılı yerel seçimleri öncesi duyurduğu ‘Ufuktaki Kent Kayseri’ programına atıfta bulunarak, “Bundan 5 yıl önce yaptığımız bir toplantıda, Kayseri’yi bulunduğu yerden çok daha ileriye götürecek hizmet ve yatırımları, 10 ana başlık halinde toplamış ve hem davetlilerle hem de kamuoyu ile paylaşmıştık. ‘Turizmde Kayseri nasıl atağa kalkar?’ demiş ve Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Projesi’ni hedefe koymuştuk. ‘Kayseri nasıl spor kenti olur?’ demiştik ve Kadir Has Stadı ile Kongre ve Spor Merkezi başta olmak üzere yapımı devam eden spor tesislerini anlatmıştık. Eğitim alanında 2. devlet üniversitesi kurulmasının önemine değinmiş ve Abdullah Gül Üniversitesi’nin kuruluş çalışmaları üzerinde durmuştuk. Şimdi gelinen noktada çok şükür Cenab-ı Allah, bu anlattıklarımızın hepsini tamamlamayı bahşetti. Bunların hiçbirisi de bizden beklenen işler değildi. Bunları yapmasaydık kimse bize ‘neden yapmadınız?’ diye sormazdı. Ama biz şehrimizi kalkındıracak, bulunduğu yerden çok daha ileriye götürecek ve bir dünya kenti yapacak yatırımlar yapmayı kendimize görev saydık ve nihayetinde şehrimize kazandırdık” dedi.

Kayseri’nin meşru olan kültür-sanat ve eğlence alanında da çok hızlı bir gelişim gösterdiğine dikkat çeken Başkan Özhaseki, bu alanda da birçok önemli projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek, “İçinde bulunduğumuz Harikalar Diyarı, 700 dönümlük bir alan üzerine kuruldu. Hayvanat Bahçesi’nden spor tesislerine, bilim merkezinden sukayparka ve eğlence dünyasına kadar 10 ayrı etkinlik alanı var. Burada eğlencenin meşru olanının her türlüsünü bulmak mümkün. Yakın zamanda hizmete girdi ve açıldığı günden bu yana da Kayserili hemşehrilerimiz büyük ilgi gösteriyor. Bunun yanı sıra Kültür Yolu, Müzeler, Kaleiçi Kültür Sanat Merkezi gibi yine sosyal-kültürel hayata dair projelerimiz var ve çalışmalarımız sürüyor. Bunlarda da önemli mesafeler kat ettik. Önümüzdeki günlerde tamamlayıp Kayseri’yi kültür-sanat merkezi haline getireceğiz” diye konuştu.

“KAYSERİ, CAZİBE MERKEZİ OLUYOR”

Programda konuşan Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veli Altınkaya da Kayseri’nin cazibe merkezi haline geldiğine vurgu yaparak, “Değerli Başkanımızın daveti üzerine Kayseri’nin son günlerde en çok konuşulan ve ziyaret edilen tesislerindeyiz. Harikalar Diyarı, yakın zamanda hizmete girdi ve çok da büyük ilgi gördü. Gerçekten çok güzel mekanlar ortaya konmuş. Yapılan yatırımlarla Kayseri, son yıllarda cazibe merkezi haline geldi. Özellikle sosyal hayat renklendi ve canlandı. Harikalar Diyarı da işte bu alandaki en önemli yatırım olarak karşımızda duruyor. Eş ve çocuklarıyla birlikte üyelerimizi burada ağırlayan Başkanımız Mehmet Özhaseki’ye teşekkür ediyorum” dedi.

-ÖZHASEKİ’DEN MİNİKLERE JEST

Öte yandan Başkan Özhaseki, programa katılan çocukların Mazaka Land’daki aktivitelerden yararlanabilmesi amacıyla biniş kartı dağıttı. Kartları alan minikler, programın ardından anne-babalarıyla birlikte keyifli ve heyecan dolu bir akşam yaşadı.