Öztürk eski partisi CHP’ye çattı

Halkın Yükseliş Partisi (HYP) Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, partisinin il çalışmalarına katılmak üzere Adana'ya geldi.

CHP’nin ‘sözde laik’ olduğunu vurgulayan Öztürk, CHP’nin kendisine ve seçmene karşı yalan söylendiğini ve yollarını bu nedenle ayırdığını söyledi. Öztürk, “Kendileri de Yaşar Nuri’yi partiye taktik icabı aldık dediler. Seçim bitti, benimle de işleri bitti. Daha sonra sine-i millete döndük. Siyaset sahnesinde karakter olarak bir parti değiştiremezdim. Beni 30 yıldır tanıyan, güvenen insanlar o zaman parti kurmamızı istedi ve halkın isteğini yerine getirdik.” dedi.

9.5 ayda 65 il ve 450 birimde teşkilatlanarak olabilecek genel seçimlere katılma hakkını elde ettiklerini anlatan Öztürk, kar nedeniyle 81 ilde teşkilatlanmayı yapamadıklarını belirtti. Partisinin 1 yıllık olmasına rağmen kendisinin 21 yıllık dediğini aktaran Öztürk, “Zira halkımız beni 20 yıldır biliyor.” şeklinde konuştu.

Partilerinde iki anlayışı hakim kıldıklarını dile getiren Öztürk, sözlerine şöyle devam etti; “Bizde; benim katkım şu kadar olursa parti de yerim ne olur anlayışı yok. Bolu teşkilatı kurulma aşamasında iken bir partili il teşkilatını kurma görevini üstlendi. Daha sonra bize liste başı olmak istiyorum deyince yollarımızı o kişiyle ayırdık ve bir daha Bolu’da teşkilatı kuramadık. Milletimize yalan söylemeyeceğiz. Bir de talan olmayacak. Siyasette bizimle birlikte olanlar kendi ve oğullarına menfaat sağlayamayacak.”