Öztürk’ün açıklaması basın mensuplarını kızdırdı

Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, Anadolu basınının şükrana değer bir desteği olduğunu ancak gittiği bazı illerde kendisinden ücret talep edilmesini kınadığını söyledi.

Öztürk’ün bu konuşmasından kısa bir süre sonra toplantının yapıldığı salona gelen Isparta Gazeteciler Derneği Başkanı Tarkan Çetin, Öztürk’ün kullandığı ifadelerin doğru olmadığını, parti yetkililerinden böyle bir talepte bulunulmadığını belirtti.

Dernekte her türlü ortamın hazır olduğunu, kapının her saat açık olduğunu söyleyen Çetin, Öztürk’ün böyle bir ithamda bulunmasından üzüntü duyduğunu ifade etti. Parti yöneticileri ve Çetin arasında yapılan karşılıklı konuşmaların ardından Öztürk, olayda bir yanlış anlaşılma olabileceğini söyledi. Çetin de, derneğe her zaman beklediklerini söyleyerek, olayın yanlış lanse edildiğini savundu.

Olay hakkında konuşan Dernek Başkanı Çetin, “Parti yöneticileri cemiyetten kahvaltılı basın toplantısı istemişler. Bizim cemiyet, üye aidatıyla ayakta duruyor. Biz kendi üyelerimize kahvaltı veremiyoruz. Arkadaşlarımız da bunu kendileri karşıladığı takdirde olabileceğini söylemiş. Partililer, 3 gün önce de benim yanıma ilan vermek için gelmişlerdi. Paramız yok deyince ben de ilanlarını ücretsiz yayınladım.” diye konuştu.