Pakistan Genelkurmayı: ABD hava saldırıları terörle mücadeleye zarar veriyor

Pakistan Genelkurmay Başkanı General Aşfag Pervez Kayani, ABD'li mevkidaşı Amiral Mike Mullen ile yaptığı görüşmede, ABD'nin Pakistan'ın aşiret bölgesinde insansız uçaklarla yaptığı saldırıların terör ile mücadeleye zarar verdiğini söyledi.

Pakistan Genelkurmay Başkanı General Aşfag Pervez Kayani, ABD’li mevkidaşı Amiral Mike Mullen ile yaptığı görüşmede, ABD’nin Pakistan’ın aşiret bölgesinde insansız uçaklarla yaptığı saldırıların terör ile mücadeleye zarar verdiğini söyledi. Kayani, ABD saldırılarının aşiret bölgesinde terörle mücadele çabalarına karşı halkın öfkesini ateşlediğini kaydetti.
    ABD Genelkurmay Başkanı Amiral Mike Mullen, iki günlük Pakistan ziyareti çerçevesinde Pakistanlı mevkidaşı General Kayani ile bir araya geldi. Pakistan Genelkurmay Başkanlığı’nda yapılan açıklamada, Mullen ile Kayani’nin iki ülke silahlı kuvvetler arasındaki ilişkilerin devam edeceği konusunda taahhütte bulunduğu bildirildi.
    Kayani görüşmede, ABD’nin Pakistan’ın aşiret bölgesinde insansız uçaklarla yaptığı saldırıların terör ile mücadeleye zarar verdiğini söyledi.
    ABD insansız uçaklarının Pakistan’da ava saldırıları düzenlemesi ve onlarca sivilin ölmesi bölgedeki halk arasında ciddi tepkilere yol açıyor. Geçtiğimiz yıl yaşanan saldırıların birinde Pakistan askerlerinin ölmesi ise iki ülke ilişkilerinde krize yol açmıştı. Pakistan, buna tepki olarak, Afganistan’daki NATO güçlerine malzeme taşıyan güzergahı bir süreliğine kapatmıştı.