Pakistan için yardim kampanyasi düzenledi

MALATYA - Malatya Özel Turgut Özal Koleji 3-C sinifi ögrencileri baslattiklarin yardim kampanyasi ile Pakistan'da meydana gelen depremde magdur olan vatandaslara yardim eli uzatti.

Turgut Özal Koleji 3-C sinifinda egitim gören 19 ögrenci kendi istekleri dogrultusunda baslattiklari yardim kampanyasi ile 2 gün içerisinde 750 YTL topladi.

3-C Sinif Ögretmeni Cengiz Öztürk, ögrencilerini böyle bir yardima vesile olmalarindan dolayi çok duygulandiklarini ve mutlu olduklarini söyledi. Ögrencilerin sadece kendi aralarinda degil ikamet ettikleri apartman komsulari ve akrabalarinin da kampanyaya destek aldiklarini kaydeden Öztürk, ögrencilerin küçük yasta olmalarina ragmen böyle bir konuda duyarlilik göstermeleri ve çaba harcamalarini çok önemli ve örnek bir davranis oldugunu belirtti.

Öztürk, ayrica kampanyaya yardimci olmak isteyen ve o sirada nakit bulamayan ögrenci velilerinden kampanyaya altin ve gümüs bileklik ve gerdanliklarla destek geldigini vurguladi.

3-C sinifi ögrencilerinden Hamide Keskin, Pakistan’da ki kardeslerine yardim etmek istediklerini, annesinin altin gerdanligini verdiginin kendisinin de Betül arkadasiyla birlikte bir gecede 83 YTL topladiklarin söyledi.

Hamide Keskin, bu tür felaketlerin kendilerinin de basina gelebilecegini, bu gibi durumlarda herkesin yardimci olmasi gerektigini belirtti.

Öte yandan ögrenciler tarafindan düzenelenen yardim kampanyasinin cuma gününe kadar sürecegi ve cuma gününden sonra toplanan paralarin Kimse Yok Mu? dernegi araciligi ile Pakistan’da ki yardima muhtaç depremzedelere gönderilecegi ögrenildi.