Pakistan İçişleri Bakanı’ndan Türkiye’ye teşekkür!

Resmî temaslarda bulunmak üzere Türkiye'ye gelen Pakistan İçişleri Bakanı Aftab Şerpao, Türk halkının Pakistan'daki depremzedelere önelik yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Türkiye ve Pakistan halkının din, tarih ve kültürel bağları kuvvetli ve kadim olduğunu vurgulayan Pakistanlı bakan şöyle konuştu: “Geçmişte sıkıntılı dönemlerde güzel dayanışma örneği sergileyen iki halkın kardeşliği ve dayanışması yaşanan elim depremle bir kez daha pekişti.”

Aftab Şerpao, Pakistan ve Keşmirli depremzedelerin imdadına koşan İHH İnsanî Yardım Vakfı, Kızılay, Kimse Yok Mu Derneği gibi kuruluşların faaliyetlerinden övgüyle söz etti.

Keşmir’de 8 Ekim 2005’te meydana gelen 7.6 büyüklüğündeki deprem, resmî açıklamalara göre Pakistan’da 87 bin, Hindistan’da ise bin 300 kişinin ölümüne neden olmuştu.

İstanbul’dan Ankara’ya geçecek olan Pakistan İçişleri Bakanı Şerpao, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Meclis Başkanı Bülent Arınç’la görüşecek. Şerpao, Ankara’da bazı resmî anlaşmalar için de görüşmeler yapacak.