Pakistan yardimlari yola çikti

TEKIRDAG - Basbakanlik Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlügü'nün koordinasyonu ile yürütülen insani yardim operasyonu çerçevesinde toplanan yardimlar Tekirdag limanindan yola çikti.

Basbakanlik Türkiye Acil Durum Yönetimi Genel Müdürlügü tarafindan Trakya Birlik’ten 2 bin ton yag ile Toprak Mahsülleri Ofisinden alinan 50 bin ton unun yani sira Rumeli Türkleri Yardimlasma Kültür ve Dayanisma Dernegi’nden de bin 157 adet çadir, bin 100 adet battaniye ve 113 bin adet çocuk bezi Pakistan’in Karaçi kentine ulastirilmak üzere gemiye yüklendi.

Yapilacak yardimlarla ilgili Edirne AK Parti Milletvekili Ali Ayan, Trakya Yagli Tohumlar Yönetim Kurulu Baskani Isa Gökçe, Rumeli Türkleri Yardimlasma Kültür ve Dayanisma Dernegi Baskani Necmettin Sönmez ve beraberindeki heyet Tekirdag Valisi Ahmet Özyurt’u makaminda ziyaret etti. Basina açik yapilan görüsmenin ardindan Vali baskanligindaki heyet Tekirdag Ak Port limanina geçtiler. Burada basina bir açiklama yapan Vali Özyurt, Türkiye’nin geçmiste yasadigi deprem felaketlerini hatirlatarak yardimlarin insani bir borç oldugunu belirtti. Edirne Milletvekili Ali Ayan, bugün yag, un, çocuk bezi, battaniye ve çadir gönderiminin yapilacagini, battaniye ve çadirlari hibe eden dernek adina Baskan Necmettin Sönmez’e tesekkür etti.

Trakya Yagli Tohumlar Yönetim Kurulu Baskani Isa Gökçe anlasma geregi 750 ton yagin bugün yüklendigini, kalan bin 250 ton yagin da aralik ayi içinde teslimatinin yapilacagini belirtti. Gökçe, 2 bin ton yagin maliyet hesabi üzerinden satildigina dikkat çekti.