Pakistanlı öğrenciler Samanyolu Koleji’ni ziyaret etti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları etkinliklerine katılmak üzere Ankara'nın Polatlı ilçesine gelen bir grup Pakistanlı öğrenci, Polatlı Özel Samanyolu Koleji'ni ziyaret etti.

Polatlı Belediyesi Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün daveti üzerine 23 Nisan Çocuk Bayramı Kutlamaları çerçevesinde Polatlı’ya gelen Pakistanlı çocuklara Polatlı Özel Samanyolu Koleji ev sahipliği yaptı.

Pakistan Çocuk Halk Dansları Topluluğu’na mensup 5 erkek, 5 kız öğrenci ile 4 eğitmenden oluşan grup, 5 gün boyunca Samanyolu Koleji tarafından ağırlandı. Samanyolu İlköğretim Okulu Müdürü Ali Acar, Türkiye’yi ziyaret eden Pakistanlı öğrencilere Türk misafirperverliğinin en güzel örneğini gösterdiklerini belirterek, öğrencilerin Polatlı’dan oldukça memnun ayrıldıklarını söyledi.

İlköğretim Müdür Yardımcısı Ramazan Şaşmaz da Pakistanlı öğrencilerin Samanyolu Koleji’ni çok beğendiklerini ve Türk öğrencilerini Pakistan’a davet ettiklerini söyledi.

Daha sonra Samanyolu Koleji’nin eğitim sistemi hakkında bilgi alan öğrenciler, okulda uygulanmakta olan Kabinet Sistemi’nden çok etkilendiklerini söyledi.

Grup Koordinatörü ve eğitmen Mr. Ghazanar Mahmood, ‘Böyle sıcak bir ortamda bizleri karşıladığınız için teşekkür ediyoruz. Eğitim sisteminiz çok güzel.’ diye konuştu.

Daha sonra sınıfları gezen öğrenciler, Müdür Yardımcısı Ramazan Şaşmaz ile hatıra fotoğrafı çekti.