Palandöken’de gondol lifte bedava binilecek

Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Palandöken Kayak Merkezi'nde gondol lift ve teleferiklere ücretsiz binilecek.

Bu bağlamda özel sektör ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri Vali Yardımcısı Kasım Yekeler başkanlığında toplantıda biraraya geldi.

Valilik binasında gerçeklen toplantıda İl Kültür ve Turizm Müdürü Fikret Öztürk geçen yıl yapılan programlar hakkında bilgi verdi. Vali Yardımcısı Kasım Yekeler toplantıya katılan özel sektör ve ilgili kurumların temsilcileryle istişare ederek Turizm Haftası’nda yapacakları çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Turizm Haftası Kutlama Komitesi üyelerinden yapacakları planlar için hedeflerini büyük tutmalarını isteyen Vali Yardımcısı Yekeler, “Erzurum Türkiye’de çok önemli ve büyük bir ilimiz. Yapılacak programlar neticesinde hedefimize ulaşabilmemiz için ufkumuzu geniş tutmalıyız. Bazı programların uluslararası düzeyde olması gerekir. Erzurum, turizmin her alanı için çok önemli bir il konumundadır. Kış turizmi, kültür turizmi, inanç turizmi, doğa turizmi gibi alanlarda Erzurum’un potansiyeli de altyapısı da var. Önemli olan bu potansiyelimizi dünyaya iyi anlatmaktır.” şeklinde konuştu.

Toplantıdan çıkan sonuca göre Turizm Haftası’nda sabah ve öğleden sonra olmak üzere ana teması turizm olan iki ayrı panel düzenlenecek. Panelin konusu ve yapılacağı yer, paneli verecek konuşmacılar daha sonra kamuoyuna açıklanacak. Yine aynı hafta içerisinde Erzurum yemeklerinden oluşacak yemek yarışması düzenlenecek ve Turizm Haftası içerisinde her gün 10.00- 12.00 ile 14.00-1 5.00 arası vatandaşların gondol liftlerle ücretsiz olarak Palandöken Dağı’nın gezdirilmesi sağlanacak. İlköğretim ve lise öğrencileri arasında ödüllü resim, şiir, afiş ve kompozisyon yarışmaları da organize edilecek.