PALGAZ’a 35 bin YTL ceza

KOCAELI - Gebze Belediye Baskani Ibrahim Pehlivan, dogalgaz çukurlarini kapatmamasi sebebiyle Palgaz A.S.'ye 35 bin YTL ceza verdiklerini söyledi.

Palgaz yöneticilerini hem raporla, hem de sözlü olarak uyardiklarini ifade eden Pehlivan, ”Kazi yaptiktan sonra eskiden asfalt olan yollarin kazilar bittikten sonra tekrar kapatilarak asfaltlanmasi gerekiyor. Maalesef bu konu tamamen ihmal edildi. Birakin asfaltlamayi, kazi yapilan yerler kapatildiktan sonra toprak sikistirilmadigi için çökmeler meydana geliyor. Tüm bu ve diger konularda uyarmamiza ragmen önemli bir düzelme olmadi. Kullanilan malzeme gözle görülür derecede ucuz ve kalitesiz” dedi.

Baskan Yardimcisi Zinnur Büyükgöz, danisman Sakir Bitmez ve Palgaz Isletme ve Insaat Müdürü Tevfik Gökbudak’in da katildigi toplantida, Baskan Pehlivan, dogalgaz kazi çalismalarinin neden oldugu sorunlari ve halkin sikayetlerini Yörüker’e aktararak, “Bu güne kadar çesitli zamanlarda uyarilarda bulunduk. Ancak vatandaslardan gelen hakli sikayetler her geçen gün artarak devam ediyor. Artik vatandaslarin da bizim de tahammülümüz kalmadi” diye konustu.

Kisin yaklasmasina ragmen halen gaz dagitimina baslanmasi gereken mahallelerdeki çalismalarin bitmemesi nedeniyle vatandaslarin sikintilar içinde oldugunu ifade eden Pehlivan, “Dogalgaz çalismalarindaki eksiklik ve yetersizlikler nedeniyle birçok yola araçlar dahi giremiyor. Kazilan kanallar zamaninda ve gerektigi sekilde kapatilmiyor. Sorunlarin giderilmesi ve daha nitelikli bir alt yapi çalismasinin yapilmasi için son defa uyariyoruz. Bu konuda son derece kararliyiz. Artik en agir yaptirimlari uygulamaktan kaçinmayacagiz” seklinde konustu.

Pehlivan ayrica, dogalgazin büyük bir imkan ve çagdas bir enerji oldugunu hatirlatarak, bu nimetin bir külfet haline getirilmemesi ve mevcut üst yapiyi asiri tahrip ederek yeni maliyetler çikarilmamasi gerektiginin altini çizdi.

Toplantinin ardindan Belediye Baskan Danismani Sakir Bitmez, Yörüker ve Gökbudak ile birlikte çalisma yapilan mahallelere Palgaz yetkilileri ile birlikte giderek incelemede bulundu. Incelemelerin ardindan Genel Müdür Yörüker, sorunlari mahallelerde yerinde müsahede ettiklerini belirterek, “Eksikliklerin giderilmesi için çalismalara hemen baslayacagiz. Bu güne kadar bozulan üst yapinin onarimini 15 gün içerisinde tamamlamaya çalisacagiz. Ayrica daha önce yapilan asfalt ve parke yamalarini da yeniden gözden geçirecegiz.” dedi.